Dzisiaj jest piątek, 14 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Alfred, Euzebiusz, Maksymilian, Selma

Wieczornica poświęcona pamięci patrona szkoły - Jana Pawła II

W dniu 4 grudnia bieżącego roku w hali sportowej przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sulikowie liczni mieszkańcy gminy Sulikowa mieli okazję oglądać kolejną, corocznie przygotowywaną przez społeczność szkolną, wieczornicę ku czci Patrona Szkoły: Świętego Jana Pawła II.

W tym roku spektakl ukazał postać Jana Pawła II, jako proroka miłosierdzia Bożego. Młodzież naszej szkoły w formie multimedialnego spektaklu przedstawiła te momenty z życia Patrona, kiedy szczególnie ujawniła się Jego rola posłańca Bożego miłosierdzia, które głosił w czasie swoich pielgrzymek, podkreślał jego wagę i wymiar, kanonizował  jego apostołkę siostrę Faustynę, aby u schyłku swego życia powierzyć Bożemu miłosierdziu cały świat. Uczniowie naszej szkoły, recytując, śpiewając i  grając role w scenkach, którymi przeplatane były fragmenty koncertu, wykazali się artyzmem, przykuwając uwagę widzów przez ponad godzinę, tworząc niezwykły spektakl- rodzaj misterium zmuszającego odbiorców do refleksji, zadumy.

Należy podziwiać ich talenty, zdolność skupienia, a także wielką kulturę i zdyscyplinowanie, których to cech wymagała koncepcja  spektaklu. Uczniowie poświęcali swój czas, ucząc się ról, ćwicząc, przyjeżdżając po południu na próby, dając z siebie wszystko w czasie spektaklu. Według opinii wielu gości wieczornica, będąc spektaklem na najwyższym poziomie profesjonalizmu, ukazała jak wielu utalentowanych uczniów uczęszcza do naszych szkół, ale także, jak znakomicie talenty młodych ludzi potrafią wykorzystać ich nauczyciele. Należy też podkreślić rolę rodziców, którzy przywozili dzieci na próby, pomagali im szykować stroje i rekwizyty, zachęcali i wspierali.

« powrót