Dzisiaj jest piątek, 7 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Kajetan, Klaudia, Donata, Dorota, Konrad, Sykstus, Olechna

Wyjazdowa sesja Rady Gminy Sulików

W środę 30 listopada br. odbyła się XXIII Sesja Rady Gminy Sulików. Obrady po raz pierwszy odbyły się w świetlicy remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Studniskach Dolnych.

Warto wspomnieć, że w bieżącym roku zakończono prace związane z modernizacją remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Studniskach Dolnych. Prace przeprowadzono zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku. Wewnątrz budynku wykonano remont korytarza, polegający na otynkowaniu i pomalowaniu ścian, obniżeniu sufitu, położeniu nowej posadzki oraz wymianie drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Wykonano również kompleksowy remont toalety. Sala konferencyjno - szkoleniowa wyposażona została również w nowe krzesła i stoły konferencyjne. Koszty remontu sfinansowane zostały m.in. ze środków funduszu sołeckiego. Duży wkład pracy w remont świetlicy wnieśli także sami Strażacy.
Z kolei termomodernizacja obiektu wykonana została w ramach działań wspólnoty mieszkaniowej, której członkiem jest Gmina. Wykonano ocieplenie budynku wraz z elewacją, remont kominów oraz wymianę pokrycia dachowego.

Na sesji wyjazdowej Rady Gminy podjęte zostały uchwały, dotyczące m.in. Programu współpracy Gminy Sulików z organizacjami pozarządowymi, Programu wspierania rodziny w Gminie Sulików na lata 2017 - 2019 oraz utworzenia centrum usług wspólnych dla jednostek organizacyjnych Gminy Sulików.
Po zakończeniu obrad, korzystając z gościnności Prezesa OSP Jana Kolbucha i Wiceprezesa-Naczelnika OSP Grzegorza Fleszara radni mieli okazję obejrzeć całość obiektu remizy OSP w Studniskach Dolnych.

« powrót