Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Joanna, Zuzanna, Maria, Milena, Zdenka

Wspólny projekt informatyczny

W dniu 12 grudnia br. w Urzędzie Miasta Bolesławiec Wójt Gminy Sulików uczestniczył w spotkaniu partnerów projektu informatycznego pn. "Budowa Systemu Informacji Przestrzennej oraz rozwój e-usług publicznych i elektronicznych usług administracyjnych w północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego".

Wato wspomnieć, w kwietniu br. Gmina Sulików podpisała umowę partnerstwa na rzecz realizacji tego projektu. Umowę partnerstwa podpisało łącznie dziesięć gmin z czterech powiatów, z czego Gmina Sulików i Gmina Miejska Zawidów są jedynymi z Powiatu Zgorzeleckiego.
Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla zadań: "Zakup systemów dziedzinowych z wdrożeniem danych" oraz "Zakup sprzętu i wyposażenia". Planowany ogólny koszt projektu wynosi ponad 15 mln zł, z czego planowana kwota dofinansowania w ramach programu wynosi ponad 13 mln zł, co stanowi 85% kosztów kwalifikowanych. Projekt został wysoko oceniony, co świadczy o dobrej jakości merytorycznej. W konkursie RPO Województwa Dolnośląskiego, wniosek uzyskał 74 pkt. Jest to o jeden pkt. mniej od najlepszego, dzięki czemu uzyskał drugą pozycję.

Warto przypomnieć, że głównymi celami zadania są m.in.: wdrożenie zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej (obejmujące zakup wyposażenia, sprzętu i oprogramowania oraz wdrożenie danych); wdrożenie systemów dziedzinowych, umożliwiających świadczenie e-usług publicznych oraz zakup sprzętu i infrastruktury, niezbędnych do uruchomienia systemów.

« powrót