Dzisiaj jest niedziela, 9 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Roman, Ryszard, Romuald, Edyta, Klara

Spotkania wigilijne w Biernej i Studniskach Dolnych

Okres przedświąteczny jest dobrą okazją do wspólnych spotkań i integracji mieszkańców. Tradycją stały się spotkania wigilijne organizowane w sołectwach naszej gminy.

W sobotnie popołudnie 17 grudnia br. symbolicznym opłatkiem przełamali się mieszkańcy Biernej. Spotkanie zorganizowane przez Radę Sołecką, odbyło się w sali Szkoły Podstawowej w Biernej.  Wspólne kolędowanie przy świątecznie przygotowanych stołach, uświetniły występy uczniów.

Z kolei w niedzielę, 18 grudnia br., w świetlicy wiejskiej w Studniskach Dolnych odbyło się spotkanie opłatkowe "Łączy nas wigilijny stół". W świąteczny nastrój wprowadziło wspólne kolędowanie, które rozpoczęli gospodarze wydarzenia - Kapela Pogranicze ze Studnisk. Przy pięknie nakrytych i suto zastawionych stołach, spotkali się starsi mieszkańcy Studnisk Dolnych i Studnisk Górnych oraz zaproszeni goście: ks. Dziekan Janusz Kankiewicz, Wójt Gminy Robert Starzyński, Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak, Dyrektor GOK Elżbieta Wąsowska - Bodo, Dyrektor ZSPiG Jan Majowski, przedstawiciele OSP, radni: Edyta Sawiniec, Weronika Ziółkowska, Marek Biliński, sołtys Ryszard Kurasiewicz, rady sołeckie oraz przyjaciele "Kapeli Pogranicze". Zgodnie z tradycją Bożonarodzeniową, kolacja rozpoczęła się modlitwą, po której obecni przełamali się opłatkiem składając sobie najserdeczniejsze życzenia. Wspólnie spędzane chwile wzbogaciły występy chóru ze Studnisk, Kapeli Pogranicze oraz Łużyczanek ze Zgorzelca. Spotkania przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze.

« powrót