Dzisiaj jest niedziela, 15 grudnia 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Nina, Celina, Walerian, Ireneusz
Aktualności
Droga Studniska wewnetrzna
Przybyło dróg gminnych z asfaltem
04.10.2018

Ilość przebudowanych dróg wewnętrznych na terenie Gminy Sulików zwiększyła się o kolejnych sześć odcinków z nawierzchnią asfaltową. Korzystają z nich mieszkańcy, Radzimowa Dolnego, Radzimowa Górnego oraz Studnisk Dolnych. 

więcej »
Biegacz
Mieszkaniec Gminy Sulików utalentowanym biegaczem
04.10.2018

Szesnastoletni Wiktor Gruzd, jest mieszkańcem Wrociszowa Dolnego, Zawodnik MKS „Osa” Zgorzelec na Mistrzostwach Dolnego Śląska zajął 1 miejsce, a w czerwcu br. zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski w Suwałkach w sztafecie szwedzkiej 100-200-300-400 m.

więcej »
wieniec
Aktywne sołectwa Gminy Sulików
03.10.2018

Co roku Gminnym Dożynkom w Sulikowie towarzyszą delegacje sołeckie z wieńcami dożynkowymi. Tradycję tę podtrzymują sołtysi wspólnie z grupą mocno zaangażowanych mieszkańców.

więcej »
salonik gok
W Sulikowie powstał "Salonik Seniora"
17.09.2018

Z inicjatywy Wójta Gminy Sulików Roberta Starzyńskiego w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie wyremontowano pomieszczenie dotychczasowych spotkań członków Klubu Emerytów i Rencistów. 

więcej »
Przejście koło SP Sulików
Będzie sygnalizacja świetlna dla pieszych przy Szkole Podstawowej w Sulikowie
10.09.2018

Gmina Sulików otrzyma dofinansowanie w wysokości 25 tys. zł w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020 do budowy sygnalizacji świetlnej wzbudzanej z radarowym pomiarem prędkości przy przejściu dla pieszych zlokalizowanym przy Szkole Podstawowej w Sulikowie. 

więcej »
Jubilaci
50 lat małżeństwa
04.09.2018

Państwo Ewa i Wacław Owsianik  to małżeństwo, które doczekało się pięknego jubileuszu. Para przeżyła ze sobą  pół wieku. 

więcej »
Dożynki gminne 2018
Dożynki Gminne w Sulikowie
03.09.2018

W ostatnią niedzielę wakacji w Sulikowie odbyło się tradycyjne Święto Plonów, czyli gminne dożynki. Na wszystkich przybyłych czekała barwna różnorodność zapewniona przez programy: oficjalny, wystawienniczy oraz kulturalno-rozrywkowy - zapewniając doskonałą zabawę dla każdego, kto odwiedził tego dnia Plac Wolności w Sulikowie.

więcej »
Wystawa niepodległość
Wystawa "Ojcowie niepodległości"
24.08.2018

Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński zaprasza wszystkich mieszkańców do obejrzenia wystawy pn. „Ojcowie Niepodległości”, jaka w dniu dzisiejszym została zamontowana przez pracowników Oddziałowego Biura IPN we Wrocławiu na Placu Wolności w Sulikowie.

więcej »
Fundusze europejskie
Zaproszenie na bezpłatne spotkanie informacyjne
23.08.2018

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) zaprasza osoby fizyczne zainteresowane dofinansowaniem  z Unii Europejskiej na  bezpłatne spotkanie informacyjne pt. "Wsparcie z Funduszy Europejskich na podejmowanie działalności gospodarczej i szkolenia".

więcej »