Dzisiaj jest sobota, 23 września 2023 r.
Imieniny obdchodzą: Tekla, Bogusław, Linus, Liwiusz
Aktualności
Stypendium
XXIII edycja programu stypendialnego „zDolny Śląsk”
04.07.2023

Więcej stypendiów dla najzdolniejszych! Dzięki wyższej niż dotychczas dotacji Samorządu Województwa Dolnośląskiego, przyznanych zostanie około 55 stypendiów „zDolny Śląsk” dla najzdolniejszych uczniów. Właśnie rozpoczął się nabór wniosków.

więcej »
Koło
„Wspólne powitanie lata i wakacji” - bawimy się i uczymy
03.07.2023

W dniu 30 czerwca 2023 r. Koło Gospodyń Wiejskich „Studniczanki” w Studniskch Dolnych zorganizowało dla dzieci imprezę z okazji powitania lata i wakacji. Wydarzenie to było realizowane w ramach środków z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości w zakresie przeciwdziałania przyczynom przestępczości dla jednostek sektora finansów publicznych na 2023 r.

więcej »
Koło gospodyń wiejskich
Wsparcie dla KGW z Funduszu Sprawiedliwości
26.06.2023

W dniu 26 czerwca 2023 roku Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików przekazał na rzecz dwóch kół gospodyń wiejskich z terenu gminy zakupione sprzęty i wyposażenie w ramach realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości dla jednostek sektora finansów publicznych na 2023 rok.

więcej »
woda.
Prośba o korzystanie z wody tylko do podstawowych potrzeb socjalno-bytowych
22.06.2023

W związku z utrzymującymi się w ostatnich dniach wysokimi temperaturami, których skutkiem jest duży wzrost poboru wody, Międzygminna Spółka Wodno-Kanalizacyjna „SUPLAZ” Sp. z o.o. zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy Sulików i Gminy Zgorzelec o korzystanie z wody dostarczanej siecią wodociągową wyłącznie do podstawowych potrzeb socjalno-bytowych.

więcej »
ważne
Informacja dla uczniów z rodzin pegeerowskich, kórzy otrzymali sprzęt komputerowy
19.06.2023
Przypominamy, że zgodnie z zapisem pkt. 7 załącznika do zarządzenia nr Nr III.464.2022 Wójta Gminy Sulików z dnia 20 września 2022 r. wszyscy wnioskodawcy, którzy otrzymali sprzęt komputerowy w ramach projektu grantowego pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR” zobligowani są do złożenia stosownego oświadczenia.
 

 

więcej »
Stypendium
Stypendia Pomostowe czekają na maturzystów!
19.06.2023

Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM) serdecznie zaprasza tegorocznych maturzystów do ubiegania się o Stypendia Pomostowe na I rok studiów. Właśnie ruszył nabór wniosków o rekomendację, które umożliwiają staranie się o stypendia w wysokości 7000 zł.

więcej »
Ogłoszenie
Obwieszczenie Wójta Gminy Sulików
19.06.2023

Obwieszczenie Wójta Gminy Sulików o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie geodezyjnym Sulików - etap I.

więcej »