Dzisiaj jest wtorek, 22 stycznia 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Anastazy, Wincent, Dominika, Mateusz
Aktualności
Przebudowa sulikowskiego rynku
Aktualności z placów budowy
24.09.2014

Trwa remont świetlicy wiejskiej we Wrociszowie Dolnym, rekultywacja składowiska odpadów w Sulikowie oraz przebudowa ogrodzeń cmentarzy komunalnych.

więcej »
Debata wiatraki
Dyskusja publiczna na temat zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego
24.09.2014

W dniu 19 września o godzinie 12:00 w budynku Urzędu Gminy Sulików miała miejsce dyskusja publiczna nad przyjetymi rozwiązaniami w projekcie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla parku wiatrowego Sulików (obręb geodezyjny: Sulików, Mikułowa, Studniska Dolne, Studniska Górne, Wrociszów Dolny, Wrociszów Górny, Mała Wieś Górna).

więcej »
Rajd
Konkursowa Jazda Samochodem - KJS "Jesień 2014"
24.09.2014

Automobilklub Zagłębie Turoszowskie w Zgorzelcu, jak co roku o tej porze, zaprasza na Konkursową Jazdę Samochodem - KJS "Jesień 2014", będącą IV Memoriałem poświęconym działalności sportowej Kasi Czypionki.

więcej »
Rada Gminy Sulików
Pracowity wrzesień Rady Gminy Sulików
23.09.2014

W miesiącu wrześniu Rada Gminy obradowała już dwukrotnie: na sesji w dniu 3 września br. oraz w dniu 10 września br. na sesji nadzwyczajnej.  Rada podjęła ważne uchwały dotyczące remontów dróg

więcej »
Zmiana organizacji ruchu
Uwaga zmiana organizacji ruchu
23.09.2014

Informujemy, że w związku z kapitalnym remontem przejazdu kolejowego - skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 355 z linią kolejową nr 290 w km 6,827 linii kolejowej (droga relacji Koźmin-Zawidów), zostanie całkowicie wyłączony z ruchu drogowego przedmiotowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 355. 

więcej »
Pożegnanie lata
Festyn "Pożegnanie lata" w przedszkolu
22.09.2014

W dniu 19 września w Przedszkolu Publicznym w Sulikowie miał miejsce festyn z okazji pożegnania lata połączony z oficjalnym oddaniem do użytku wyremontowanego w trakcie wakacji budynku przedszkola. 

więcej »
Nowe nawierzchnie asfaltowe
Nowe nawierzchnie asfaltowe w Sulikowie
22.09.2014

Z końcem sierpnia br. zakończona została przebudowa dróg w Sulikowie (łącznik ul. Dworcowej i Nowe Miasto) oraz ul. Nowej w Sulikowie. W ramach zadania została wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa wraz z chodnikami i kanalizacją deszczową. 

więcej »
Grzyb
III miejsce Mikułowej
16.09.2014

Turniej kulinarny zwany "Świętem Grzyba" w Węglińcu jest świetną okazją do zaprezentowania swoich umiejętności z wykorzystaniem darów runa leśnego, a amatorów potraw z grzybów nie brakuje.

więcej »
Spotkanie pokoleń
Spotkanie pokoleń w Mikułowej
16.09.2014

W minioną sobotę przy świetlicy wiejskiej w Mikułowej odbyło się niezwykłe spotkanie przeszłości z przyszłością, a mianowicie tzw. "Spotkanie Pokoleń" mieszkańców Mikułowej.

więcej »
Złote gody
Złote Gody Państwa Czernucho
15.09.2014

"Świadomy praw i obowiązków.....i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo, było zgodne, szczęśliwe i trwałe" - takimi słowami ponad 50 lat temu, Państwo Teresa i Tadeusz Czernucho z Wrociszowa Dolnego przyrzekali sobie miłość na zawsze.

więcej »
Rajd
Relacja z "KJS Zakończenie Wakacji 2014"
11.09.2014

W minioną niedzielę po raz kolejny kibice i fani sportów samochodowych mogli obejrzeć  imprezę sportową pn. Konkursowa Jazda Samochodowa Zakończenie Wakacji 2014 - IV runda, zorganizowaną przez  Automobilklub Zagłębie Turoszowskie w Zgorzelcu. 

więcej »