Dzisiaj jest wtorek, 30 maja 2023 r.
Imieniny obdchodzą: Ferdynand, Karol, Feliks, Jan, Gryzelda
Aktualności
Zielonoświątkowe święto
Ludowo i kolorowo - „Na Łużycach Zielonoświątkowe Śpiewanie”
22.05.2018

W niedzielę, 20 maja na sulikowskim rynku odbyło się coroczne spotkanie z kulturą ludową zorganizowane przez członków Fundacji Inicjatyw Społecznych i Kultury Ludowej „Kapela Pogranicze”, nawiązujące do tradycji Zielonoświątkowego Śpiewania na Górnych Łużycach. Gmina Sulików gościła aż 14 zespołów ludowych z pogranicza polsko - czesko - niemieckiego.

więcej »
Info
Informacja Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
15.05.2018

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych (RDLP) we Wrocławiu informuje, że rozpoczyna proces konsultacji społecznych w sprawie stosowania środka ochrony roślin Dimilin 480 SC na zasadach derogacji (substancja czynna diflubenzuron nie jest zalecana przez FSC do stosowania w lasach certyfikowanych).

więcej »
wilka-wrociszow dolny
Pogoda sprzyja robotom drogowym na terenie gminy
10.05.2018

Dobra pogoda sprzyja przebudowie gminnych dróg. Z każdym dniem pojawiają się nowe metry asfaltu. Na ten rok zaplanowano do realizacji szereg inwestycji drogowych, m.in. przebudowę drogi gminnej Wilka-Wrociszów Dolny.

więcej »
Info
Wyprawa rowerowa dla każdego
27.04.2018

17 Gwiaździsty Rajd Rowerowy niemieckiego Powiatu Görlitz, którego partnerem jest Powiat Zgorzelecki,  wiedzie w tym roku do leżącego nad Nysą miasteczka Rothenburg/O.L.

więcej »
Info
Uczniowie z Gminy Sulików zwiedzali Warszawę
20.04.2018

W dniach 16-17 kwietnia br. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Biernej oraz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulikowie mieli możliwość zwiedzać Warszawę. Pomysłodawcą wyjazdu była Elżbieta Piotrowska Zastępca Wójta Gminy Sulików.

więcej »
Info
Gmina Sulików z dofinansowaniem
20.04.2018

Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński podpisał 20 kwietnia br. umowę z Ministrem Sprawiedliwości na powierzenie Gminie Sulików realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej Funduszu Sprawiedliwości.

więcej »