Dzisiaj jest niedziela, 15 grudnia 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Nina, Celina, Walerian, Ireneusz
Aktualności
Info
Gmina Sulików podpisała umowę na wywóz odpadów komunalnych
19.06.2013

Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu będzie odbierał śmieci z terenu Gminy Sulików przez najbliższe 1,5 roku. Gmina Sulików jako trzecia w regionie jednostka samorządowa w pełni sfinalizowała przetarg „śmieciowy”. W dniu 11 czerwca br. w Urzędzie Gminy Sulików podpisano umowę w tej sprawie, która będzie obowiązywać od 1 lipca br.

więcej »
Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie zaprasza na \
Lipiec w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie
13.06.2013

Lipiec w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie

1- 5 lipca - Świat w Sulikowie, Sulików na Świecie. W godzinach 10-14 zajęcia z wolontariuszami z Indii,Tajlandii i Australii - nauka języka angielskiego, wirtualna podróż po kulturach świata, tradycje i zabawy z różnych zakątków naszego globu.

więcej »
Info
Ogłoszenie o konkursie
12.06.2013

Starosta Zgorzelecki ogłasza konkurs pod hasłem: „Nasza wieś - mamy się czym pochwalić! - edycja II”. Celem Konkursu jest kształtowanie świadomości obywatelskiej i kulturowej mieszkańców, pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej, pobudzanie aktywności gospodarczej, zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego przy uwzględnieniu potrzeb przyszłych pokoleń a także kształtowanie i utrzymanie ładu przestrzennego.

więcej »
Na Dzień Dziecka rodzice zagrali dzieciom
Na Dzień Dziecka rodzice zagrali dzieciom
10.06.2013

Nie lada zaangażowanie i zapał wykazali rodzice dzieci ze Studnisk Dolnych i Górnych przy organizacji tegorocznego Dnia Dziecka. Z okazji tego najważniejszego dla wszystkich dzieci dnia w roku, przygotowali przedstawienie pn. „Kopciuszek”.

więcej »
Podziękowania
Podziękowania
06.06.2013

W imieniu władz samorządowych Gminy Sulików składam gorące podziękowania za wyjątkowe zaangażowanie w niesienie pomocy osobom i rodzinom poszkodowanym wskutek podtopień jakie w ostatnim czasie dotknęły naszą gminę.

więcej »
Pomoc poszkodowanym
Pomoc poszkodowanym
04.06.2013

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych (03.06.13 r.) w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu miało miejsce spotkanie przedstawicieli samorządów gmin i miast z terenu powiatu zgorzeleckiego dotkniętych podtopieniami z Wicewojewodą Ewą Mańkowską. 

więcej »
Info
Aktualizacja sytuacji w Gminie Sulików na godz.16:00
03.06.2013

Na terenie Gminy Sulików woda opadła do bezpiecznego poziomu, sytuacja powoli się stabilizuje. Państwowa Straż Pożarna w Zgorzelcu kierująca działaniami w Sulikowie, wydała dyspozycję dla Ochotniczych Straży Pożarnych dotyczącą zakończenia działań w terenie oraz pozostawania w gotowości do ich ponownego podjęcia. 

więcej »
Info
Poszukiwany właściciel psa
23.05.2013

W dniu wczorajszym tj. 22.05.13 r. w okolicach Cmentarza Komunalnego w Sulikowie Straż Gminna znalazła porzuconego psa (zdjęcie w załączeniu). Czworonóg obecnie przebywa w Schronisku dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej. 

więcej »
Info
Problem techniczny rozwiązany
22.05.2013

Informujemy, że można już bezproblemowo korzystać ze stron: sulikow.pl, bip.sulikow.pl, parafia.sulikow.pl, odpady.sulikow.pl, gok.sulikow.pl. 

więcej »
Info
Problem techniczny
21.05.2013

W związku z problemami technicznymi i utrudnionym bądź niemożliwym dostępem do strony Gminy Sulilków www.sulikow.pl oraz Biuletynu Informacji Publicznej bip.sulikow.pl informujemy, że strony są bezpieczne od wirusów a usterki techniczne są w trakcie usuwania. Za utrudnienia przepraszamy.

więcej »
Zaproszenie na seminarium \
Zaproszenie na seminarium "Geotermia dla pogranicza Polsko-Saksońskiego"
13.05.2013

W imieniu zespołu realizującego projekt „TransGeoTherm - Energia geotermalna dla rozwoju regionu Nysy. Projekt pilotażowy” serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w seminarium pt. „Geotermia dla pogranicza polsko-saksońskiego”, które odbędzie się dnia 04.06.2013 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. 

więcej »
III edycja Wielkanocnego Biegu dla Jaj
III edycja Wielkanocnego Biegu dla Jaj
08.05.2013

Pomimo zmiany terminu związanej z kapryśną pogodą, frekwencja podczas III edycji Wielkanocnego Biegu dla Jaj jak co roku dopisała. W imprezie uczestniczyło blisko 150 osób z czego ok. 80 przebiegło, przeszło i przejechało całą trasę. Zmiana terminu zupełnie nieświadomie przesunęła bieg na prawosławną Wielkanoc. 

więcej »
Relacja z wielkiego Festiwalu Pomocy Wiejsko_interkontynentalnej
Relacja z wielkiego Festiwalu Pomocy Wiejsko_interkontynentalnej
30.04.2013

W ubiegłą sobotę tj. 27 kwietnia br. w Studniskach Dolnych mimo niesprzyjającej pogody odbył się wcześniej zapowiadany koncert, w trakcie którego zagrała m.in. legenda polskiego punk rocka - Defekt Muzgó. Impreza miała wymiar charytatywny, w trakcie koncertu zbierano środki finansowe na rzecz pogorzelców - rodziny Rollans. 

więcej »