Dzisiaj jest wtorek, 4 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Dominik, Dominika, Jan, Protazy
Aktualności
OSP
Nowy samochód dla OSP Miedziana
19.10.2011

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedzianej wzbogaciła się o samochód lekki ratowniczo-gaśniczy marki Ford Transit. Uroczyste przekazanie kluczyków miało miejsce w sobotę 15 października br. w miejscowości Miedziana-Łowin. 

więcej »
Testowy avatar
Podziękowania
12.10.2011

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich członków czterech Obwodowych Komisji Wyborczych z terenu Gminy Sulików, którzy brali udział w pracach związanych z przeprowadzeniem głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 9 października 2011 roku.

więcej »
Testowy avatar
Zaproszenie na seminarium
03.10.2011

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania- Partnerstwo Izerskie realizujące projekt LEADER w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 serdecznie zaprasza Stowarzyszenia, Fundacje, OSP, Przedstawicieli Samorządów, Sołectw i inne organizacje działające na obszarze Lokalnej Grupy Działania do udziału w seminarium wymiany doświadczeń oraz możliwości pozyskiwania środków dla rozwoju organizacji pozarządowych. 

więcej »
Podziękowania
Podziękowania
21.09.2011

Z okazji zakończenia kadencji 2007-2011 Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w imieniu mieszkańców Gminy Sulików chcę złożyć wyrazy wdzięczności za owocną współpracę i współuczestniczenie w życiu i problemach całej społeczności Gminy Sulików posłom na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej: Panu Romanowi Brodniakowi, Marzenie Machałek, Elżbiecie Zakrzewskiej oraz Elżbiecie Witek. 

więcej »
Sulikowskie Mistrzostwa Sołectw
Sulikowskie Mistrzostwa Sołectw
20.09.2011

Siedem drużyn wzięło udział w sobotniej rywalizacji Sulikowskich Mistrzostw Sołeckich Gminy Sulików, które odbyły się na boisku sportowym w Sulikowie.

więcej »
VI zlot rowerowy Trol
VI zlot rowerowy Trol
20.09.2011

Towarzystwo Rozwoju Lokalnego PERSPEKTYWA zaprasza do udziału w VI Zlocie Rowerowym TROL, który odbędzie się dnia 25 września 2011 roku pod hasłem „Szlakiem krzyży przydrożnych Gminy Sulików”. 

więcej »
Niezwykły gość w sulikowskim przedszkolu
Niezwykły gość w sulikowskim przedszkolu
14.09.2011

Grupa ponad 70 dzieci z Przedszkola Publicznego w Sulikowie 12 września br. uczestniczyła w spotkaniu z niezwykłym gościem Ronaldem Mc Donaldem, które zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie. 

więcej »
Dzień rodzicielstwa zastępczego
Dzień rodzicielstwa zastępczego
09.09.2011

W sobotę 3.09. br. w Zgorzelcu po raz trzeci świętowano Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. O godz. 10.00 za zgorzeleckim Centrum Sportowym zgromadziło się ponad 400 osób. Głównie rodzin zastępczych z całego powiatu zgorzeleckiego. 

więcej »
Info
Zawiadomienie Wójta Gminy Sulików
29.08.2011

Uprzejmie informuję mieszkańców Gminy Sulików, że istnieje możliwość skorzystania z programu dotyczącego dofinansowania do 70 % zakupu zestawów solarnych. 

więcej »
Wybory na nowych zasadach
Wybory na nowych zasadach
23.08.2011

W dniu 1 sierpnia br. weszła w życie ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks Wyborczy, która wprowadza szereg istotnych zmian w zasadach głosowania. W najbliższych wyborach parlamentarnych 9 października po raz pierwszy będziemy wybierać senatorów w stu jednomandatowych okręgach. 

więcej »
Info
Uwaga przedsiębiorcy wpisani do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Sulików
22.08.2011

Urząd Gminy Sulików informuje wszystkich przedsiębiorców posiadających wpis do Ewidencji Działalności Gospodarczej w tutejszym Urzędzie, że od dnia 1 lipca 2011 r. obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1 w miejsce dotychczasowego formularza EDG-1. 

więcej »
Info
Młode wydry do odchowania w Goerlitzkim Zoo
18.08.2011

W piątek 12 sierpnia do goerlitzkiego ZOO dostarczono 2 młode wydry. Policjanci z Drezna znaleźli te dwumiesięczne, bezradne zwierzęta drezdeńskiej dzielnicy Lockwitzgrund, a pracownicy schroniska dla zwierząt z Meißen przekazali je nam, po uzyskaniu zgody ze stosownych urzędów (Urzędu Ochrony Przyrody i Urzędu Łowieckiego). 

więcej »
Przystanek na szlaku Jabuby 2011
Przystanek na szlaku Jabuby 2011
09.08.2011

Już wkrótce kolejna edycja festynu średniowiecznego w Zgorzelcu. Odwiedzając w dniach od 26 do 28 sierpnia zgorzeleckie Przedmieście Nyskie odbędziesz prawdziwą podróż w czasie przenosząc się w świat dam i rycerzy, kuglarzy, akrobatów, pielgrzymów i rzemieślników, w świat średniowiecznych legend o smokach i o odwiecznych zmaganiach dobra ze złem.

więcej »