Dzisiaj jest sobota, 31 lipca 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Ignacy, Lubomir, Helena, Roman
Aktualności
\
"Droga serwatkowa" w Radzimowie już przejezdna
22.11.2012

W dniu dzisiejszym miał miejsce odbiór techniczny odbudowanego odcinka drogi gminnej tzw. „serwatkowej” uszkodzonego w wyniku powodzi z 2010 r. Przystąpienie do prac warunkowała wcześniejsza odbudowa przez Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu uszkodzonego w tym miejscu koryta rzeki Czerwona Woda. 

więcej »
Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
22.11.2012

Nie każdy dorosły wie, że dzień 25 listopada jest Światowym Dniem Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z Publicznego Przedszkola w Sulikowie z ogromną radością przyszły 22 listopada br. do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym przyjacielem. 

więcej »
Punkt przedszkolny w Studniskach Dolnych
Punkt przedszkolny w Studniskach Dolnych
19.11.2012

Od października br. w budynku Szkoły Podstawowej w Studniskach Dolnych rozpoczął działalność pierwszy w Gminie Sulików niepubliczny punkt przedszkolny o nazwie „Promyczek”. Nowa placówka przedszkolna dla dzieci w wieku 3-6 lat powstała dzięki przychylności władz Gminy, polegającej na oddaniu w użyczenie kilku pomieszczeń, niezbędnych do prowadzenia działalności. 

więcej »
Patriotyczny
Dzień Niepodległości w Gminie Sulików
12.11.2012

W historii Polski data 11 listopada 1918 roku ma szczególne znaczenie - tego dnia zakończyła się I Wojna Światowa. To ważny dzień dla wszystkich Polaków, upamiętniający odzyskanie niepodległości wywalczonej po przeszło stu latach niewoli i rozbiorów. 
Tegoroczne Obchody 94 rocznicy Narodowego Święta Dnia Niepodległości w Gminie Sulików obchodzone były w sposób szczególny. 

więcej »
Info
Nowy podział gminy na okręgi wyborcze
06.11.2012

W dniu 30 października br. Rada Gminy Sulików uchwaliła nowy podział gminy na okręgi wyborcze, zgodnie z obowiązkiem wynikającym z ustawy Przepisy wprowadzające ustawę - Kodeks wyborczy. 

więcej »
Info
"Ekologiczna" wycieczka dla zwycięzców
06.11.2012

Grupa dzieci ze szkół podstawowych z Gminy Sulików - zwycięzców konkursu plastycznego o tematyce ekologicznej w dniu 27 października 2012 r. w nagrodę wzięła udział w wycieczce. Wyjazd zorganizowany został w ramach ekologicznego projektu pn. „Wszystko wiemy dlatego segregujemy”. 

więcej »
Spotkanie seniorów
Spotkanie seniorów
26.10.2012

Życie seniora wcale nie musi być nudne, jeśli tylko zdrowie dopisuje, może być wesołe i przyjemne. Blisko 30 osobowej grupie seniorów z Gminy Sulików dzień 24 października dostarczył wielu powodów do radości. 

więcej »
Info
Materiały promocyjne Gminy Sulików
25.10.2012

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami promocyjnymi Gminy Sulików - folderem informacyjnym pn. „Sulików - historia i czasy współczesne”, mapą obszaru Gminy Sulików oraz projektem roll’up. 

więcej »
Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
12.10.2012

Galowe stroje, roześmiane buzie, wypieki na policzkach. Pasowanie na ucznia szkoły to dla dzieci i rodziców bardzo ważne wydarzenie. Jako pierwsze z terenu Gminy Sulików ślubowały pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Sulikowie. 

więcej »
Spotkanie pokoleń w Mikułowej
Spotkanie pokoleń w Mikułowej
12.10.2012

Zorganizowane 29 września br. po raz kolejny przez sołectwo Mikułowa Spotkanie Pokoleń to dowód na to, że miejscowość „rządzi się sama”, jak potrzeba, potrafi się zorganizować i nie czeka na inicjatywę z szeroko pojętej „góry”, tylko bierze ją bez pytania w swoje ręce. 

więcej »
Sulikowskie Mistrzostwa Sołectw
II Sulikowskie Mistrzostwa Sołectw
11.10.2012

II SMS czyli Sulikowskie Mistrzostwa Sołectw rozegrano 6 października 2012 roku na Placu Wolności w Sulikowie. W tym roku w ramach tejże cyklicznej imprezy odbyła się też impreza firmowana przez Nyski Kulturalny Kulturalnik. 

więcej »
VI zlot rowerowy Trol
VII Zlot rowerowy Trol
11.09.2012

Towarzystwo Rozwoju Lokalnego PERSPEKTYWA zaprasza do udziału w VI Zlocie Rowerowym TROL, który odbędzie się dnia 15 września 2012 r. pod hasłem „Magiczne miejsca Gminy Sulików”. 

więcej »
Dotacja na działania ekologiczne
Dotacja na działania ekologiczne
10.09.2012

Gmina Sulików otrzymała dofinansowanie w wysokości 1.980,00 w ramach konkursu dotacyjnego na Festiwal recyklingu realizowany w ramach kampanii „Nowe prawo odpadowe - nowy styl Dolnoślązaków”. 

więcej »
Wyprawka szkolna 2011
Ważne zmiany w wyprawce szkolnej
24.08.2012

Informujemy, że z Rządowego programu pomocy uczniom w 2012r. „Wyprawka szkolna” skorzystać mogą również ci uczniowie, którzy zakwalifikują się do pomocy z programu po wejściu w życie nowych progów dochodowych. 

więcej »