Dzisiaj jest poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Cyprian, Dominik, Emilian, Iza, Rajmund, Seweryn
Aktualności
Mikułowa
Sołectwo Mikułowa wśród najlepszych wsi na Dolnym Śląsku
23.09.2013

Rozpoczęta w 2010 roku przez sołectwo Mikułowa przygoda z Odnową Wsi opłaciła się. Sołectwo znalazło się wśród 18 laureatów tegorocznej, piątej już edycji konkursu „Najpiękniejsza wieś Dolnośląska”, zajmując III miejsce w kategorii Najlepszy start w Odnowie Wsi.

więcej »
Koncert charytatywny
Zaproszenie na koncert charytatywny
20.09.2013

"Niebo leży u stóp matki" pod tym hasłem 22 września o godz. 15:00 odbędzie się tegoroczny koncert charytatywny w Sulikowie, z którego pozyskane środki zostaną przeznaczone na chorego, potrzebującego chłopca z Rwandy, Jean- Marie.

więcej »
Festyn
Festyn w Małej Wsi Dolnej
17.09.2013

W sołectwie Mała Wieś Dolna 14 września br., po raz drugi od kilkudziesięciu lat, zorganizowano festyn wiejski. Jego inicjatorem był sołtys Adam Czesnakowski, a w organizację imprezy włączyło się wielu mieszkańców.

więcej »
Otwarcie wiatraków
Otwarcie farm wiatrowych Zgorzelec - Jędrzychowice
16.09.2013

Farmy wiatrowe Jędrzychowice-Zgorzelec oficjalnie rozpoczęły produkcję energii elektrycznej. W czwartek 12 września br. o godz. 13:00 odbyło się uroczyste ich otwarcie. Inwestorami przedsięwzięcia są firmy EDP i Geo Renewables.

więcej »
Rodziny zastępcze
Rodziny Zastępcze górą!
10.09.2013

Już po raz piąty Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu zorganizowało dla wszystkich rodzin zastępczych naszego powiatu „Dzień Rodzicielstwa Zastępczego”.

więcej »
Sulikowskie Mistrzostwa Sołectw w zupie 2
Materiał filmowy z Mistrzostw Europy w Zupie
10.09.2013

Wileńskia zupa grzybowa, Zupa Głodomora, Zupa Wulkaniczna, to tylko niektóre z potraw jakich można było skosztować podczas Mistrzostw Europy w Zupie jakie odbyły się w ubiegłą sobotę na Placu Wolności w Sulikowie. 

więcej »
Sulikowskie Mistrzostwa Sołectw w zupie 1
Relacja z Mistrzostw w Zupie
09.09.2013

Czy istnieje przepis na idealną zupę? Odpowiedź na to pytanie zna sołectwo Mikułowa, które zdobyło pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Europy w Zupie. 

więcej »
Nowe drogi w Radzimowie
Nowe drogi w Radzimowie
30.08.2013

Drogi w Radzimowie, które do tej pory mieszkańcom przysparzały samych zmartwień zostały pokryte asfaltem. Mieszkańcy długo o to prosili i w końcu się doczekali.

więcej »
8 zjazd Troll
VIII Zlot rowerowy Trol
30.08.2013

Towarzystwo Rozwoju Lokalnego PERSPEKTYWA zaprasza do udziału w VIII Zlocie Rowerowym TROL, który odbędzie się dnia 14 września 2013 r.pod hasłem „Traktem małych wulkanów” po Gminie Sulików.

więcej »