Dzisiaj jest piątek, 27 maja 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda
Aktualności
Otwarcie Alei Kasztanowej
Otwarcie Alei Kasztanowej
10.07.2012

W dniu 23 czerwca 2012 roku w miejscowości Mikułowa odbyło się otwarcie Alei Kasztanowej. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała była sołtys wsi Pani Halina Kocan, która pełniła tą funkcję przez 16 lat. 

więcej »
65-lecie istnienia klubu sportowego \
65-lecie istnienia klubu sportowego "BAZALT" Sulików
09.07.2012

„Bazalt Sulików” powstał w 1947 roku i był pierwszym klubem sportowym jaki powstał po wojnie na terenie Gminy Sulików. Dzięki pracy kilku pokoleń oddanych piłce nożnej działaczy, klub zapisał 65 lat historii w regionalnym sporcie. 

więcej »
Wyprawka szkolna 2011
Wyprawka szkolna
05.07.2012

Informujemy o możliwości skorzystania z pomocy, w formie dofinansowania, zakupu podręczników dla uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2012/2013 naukę w klasach I-IV szkoły podstawowej oraz dla uczniów słabowidzących, niesłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczających do szkoły podstawowej i gimnazjum.

więcej »
Festyn w Studniskach Górnych
Festyn w Studniskach Górnych
04.07.2012

W ubiegłą niedziele rada sołecka sołectwa Studniska Górne zorganizowała dla mieszkańców dwóch wsi - Studnisk Górnych i Dolnych festyn z okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji. 

więcej »
Info
Przycinanie drzew i krzewów
20.06.2012

Straż Gminna w Sulikowie przypomina o obowiązku pielęgnacyjnego przycinania drzew i krzewów sąsiadujących z drogami gminnymi, znajdującymi się na prywatnych posesjach. 

więcej »
Dzień dziecka i dzień matki w Mikułowej
Dzień Dziecka i Dzień Matki w Mikułowej
19.06.2012

"My Dzieci polskie, niemieckie, francuskie i włoskie, dzieci z gorących krajów i z krajów pokrytych śniegiem i lodem pragniemy, aby na całej ziemi był pokój, pragniemy żyć ze sobą w zgodzie i w przyjaźni."

więcej »
Festyn rodzinny w przedszkolu w Sulikowie
Festyn rodzinny w przedszkolu
19.06.2012

Już po raz kolejny w ogrodzie Gminnego Przedszkola w Sulikowie przedszkolaki wraz ze swoimi mamami i tatusiami wspólnie bawili się na festynie rodzinnym zorganizowanym z okazji dnia dziecka, mamy i taty. 

więcej »
Festyn w Studniskach Dolnych
Festyn w Studniskach Dolnych
11.06.2012

Szkoła Podstawowa w Studniskach Dolnych 1 czerwca zamieniła się w prawdziwą wyspę piratów. Z okazji dnia dziecka dla wszystkich dzieci zorganizowany został „Piracki festyn”. 

więcej »
Info
Ciąg dalszy odbudowy dróg
11.05.2012

W najbliższym czasie rozpoczną się prace remontowe przy odbudowie dróg gminnych na terenie gminy Sulików ze środków pochodzących z rezerwy celowej budżetu państwa. 

więcej »
Przebudowa sulikowskiego rynku
Przebudowa sulikowskiego rynku
11.05.2012

W najbliższym czasie ruszy przebudowa sulikowskiego rynku, albowiem w poniedziałek 7 maja br. nastąpiło formalne przekazanie placu budowy dla wyłonionego w drodze przetargu wykonawcy zadania firmy GEOBUD Artur Mróz ze Zgorzelca. 

więcej »
Info
Przebudowa mostu w Radzimowie Górnym
10.05.2012

Starostwo Powiatowe jest w trakcie prowadzenia postępowania przetargowego mającego na celu wyłonienie wykonawcy dla przebudowy po skutkach powodzi z 2010 r. mostu kamiennego sklepionego dwuotworowego na most jednootworowy z blach stalowych w ciągu drogi powiatowej nr 2486D na rzece Czerwona Woda w Radzimowie Górnym. 

więcej »