Dzisiaj jest piątek, 27 maja 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda
Aktualności
Otwarcie świetlicy wiejskiej w Starym Zawidowie
Otwarcie świetlicy wiejskiej w Starym Zawidowie
12.03.2012

Mieszkańcy Starego Zawidowa doczekali się godnego miejsca do spotkań i podejmowania inicjatyw społecznych. Dzięki staraniom Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie, byłej radnej Pani Reginy Solskiej, radnego Pana Jerzego Nowickiego i sołtysa Pani Beaty Mazur całkowicie został wyremontowany i wyposażony budynek świetlicy wiejskiej.

więcej »
Gwiazda Iraku dla mieszkańca Gminy Sulików
Gwiazda Iraku dla mieszkańca Gminy Sulików
07.03.2012

Łukasz Okińczyc ze Starego Zawidowa znalazł się wśród żołnierzy z obszaru WKU Bolesławiec odznaczonych Gwiazdą Iraku. Starszy Szeregowy Okińczyc był członkiem II zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego, który brał udział w misjach w Afganistanie i w Iraku.

więcej »
\
"BIZNESKLASA" bez barier
06.03.2012

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Fundacją Eudajmonia, w styczniu br. rozpoczęła realizację projektu skierowanego do osób niepełnosprawnych z województwa dolnośląskiego pn. „BIZNESKLASA BEZ BARIER”.

więcej »
Gościnna wystawa w Hohendubrau
Gościnna wystawa w Hohendubrau
05.03.2012

Dzieci i młodzież z Gminy Sulików 1 marca br. wyjechały na gościnną wystawę pn. „Natura” do partnerskiej Gminy Hohendubrau w Niemczech, gdzie zaprezentowały własnoręcznie wykonane na tę okoliczność prace.

więcej »
Info
Czad-cichy zabójca
16.02.2012

Tlenek węgla potocznie zwany czadem jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. 

więcej »
Zapisy do XII turnieju \
Zapisy do XII turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku"
08.02.2012

Wystartowały zapisy do XII Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” - zwycięzcy w nagrodę wyjadą w niezwykłą podróż na mecz Mistrzów Euro 2012! Ruszyły zapisy do XII Turnieju Piłki Nożnej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, czyli Mistrzostw chłopców i dziewcząt w kategorii U-10. 

więcej »
Polsko-niemieckie warsztaty szkoleniowe
Polsko-niemieckie warsztaty szkoleniowe
03.02.2012

Zgodnie z założeniami dotyczącymi projektu pn. „Modernizacja budynków edukacyjno-kulturalnych w Gminie Sulików oraz Gminie Hohendubrau” z nowym rokiem partnerzy przystąpili do powtórnej realizacji wszystkich działań jakie odbyły się w ramach projektu w 2011 roku. W tegorocznych warsztatach szkoleniowych, które miały miejsce 30 stycznia uczestniczyli pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie, pracownicy Szkoły Podstawowej w Gebelzig - bibliotekarze, nauczyciele i animatorzy kultury.

więcej »
Zabawa choinkowa w Radzimowie
Zabawa choinkowa w Radzimowie
03.02.2012

Trwa karnawał, na balach bawią się nie tylko dorośli ale i dzieci. W sobotę 28 grudnia br. w świetlicy wiejskiej w Radzimowie Górnym odbyła się zabawa choinkowa.

więcej »
Sesja absolutoryjna
Styczniowa sesja Rady Gminy Sulików
02.02.2012

Szkoła Podstawowa w Studniskach Dolnych nie zostanie zlikwidowana. Taką decyzję podjęli na wtorkowej sesji 31 stycznia br. Radni Gminy Sulików. Głosowanie w tej sprawie poprzedzone było długą wymianą zdań.

więcej »
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu
02.02.2012

Dzień Babci i Dziadka przypada 21 i 22 stycznia, jako, że w 2012 roku te dni wypadły w czasie ferii, przedszkolaki zorganizowały przedstawienie po przerwie zimowej. 

więcej »
Info
Zaproszenie do składania kandydatur do pracy w komisji konkursowej
30.01.2012

Działając na podstawie art.15 ust. 2d ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.) zwanej dalej ustawą, Wójt Gminy Sulików zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy, do udziału w pracach komisji konkursowej do spraw opiniowania ofert w otwartym konkursie ofert, który będzie przeprowadzony w ramach „Programu współpracy Gminy Sulików z organizacjami pozarządowymi w 2012 roku”.

więcej »