Dzisiaj jest niedziela, 28 listopada 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Lesław, Zdzisław, Jakub, Stefan, Grzegorz, Natalia, Roma

Tydzień otwartych drzwi w Szkole Muzycznej

Od 15 do 19 maja 2017 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu trwać będzie Tydzień Otwartych Drzwi z imprezami towarzyszącymi. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat oraz ich rodziców.

W ramach Tygodnia Otwartych Drzwi  w auli szkoły muzycznej w Zgorzelcu przy ul. Langiewicza 29 odbywać się będzie szereg imprez. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w lekcjach otwartych, kursach, koncertach i konkursach.

W poniedziałek 15 maja od godz. 18.00 lekcję otwartą kształcenia słuchu dla kandydatów do szkoły II stopnia poprowadzi Dorota Adaszewska.

We wtorek 16 maja o godzinie 17.00 odbędzie  się kurs przygotowawczy dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 16 lat, chętnych do nauki w szkole muzycznej; kurs poprowadzi Halina Kopnopczyńska.

W środowe przedpołudnie 17 maja o godz. 10.00 w ramach obchodów Roku Feliksa Nowowiejskiego zgorzelecka szkoła muzyczna zaprasza na  Konkurs muzyczny nt. życia i twórczości tego kompozytora dla uczniów szkół podstawowych, który przygotowała Małgorzata Fornagiel. Nad konkursem patronat objęli: Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński, Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz, Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj.

W czwartkowe przedpołudnie 18 maja w godz. 9.15, 10.15 i 11.15 odbędą się pokazy instrumentów oraz koncerty umuzykalniające dla przedszkolaków- zerówkowiczów organizowane przez Annę Łopatkę.

Przypominamy, że tradycyjnie podczas Tygodnia Otwartych Drzwi można wejść na lekcje, oglądnąć klasy naszej szkoły, instrumenty, poznać nauczycieli i porozmawiać z uczniami. Jest to akcja promocyjna skierowana do całej społeczności Zgorzelca i okolic, a przede wszystkim do dzieci i młodzieży, którzy zainteresowani są edukacją muzyczna w naszej szkole. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin zgorzeleckiej szkoły muzycznej w ramach Tygodnia Otwartych Drzwi! Na wszystkie imprezy w szkole muzycznej wstęp jest wolny!

Jednocześnie informujemy, że przesłuchania kwalifikacyjne dla kandydatów do PSM I st. odbędą się 29 i 31 maja w godz. 16.00- 19.00. Egzamin wstępny dla kandydatów do PSM II st. odbędzie się 30 maja o godz. 16.00. Podania należy składać do 26 maja w sekretariacie szkoły przy ul. Langiewicza 29.

« powrót