Dzisiaj jest niedziela, 28 listopada 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Lesław, Zdzisław, Jakub, Stefan, Grzegorz, Natalia, Roma

Mieszkaniec Gminy Sulików odznaczony "Gwiazdą Iraku"

Wyjątkowego charakteru czerwcowej sesji Rady Gminy Sulików nadało uroczyste odznaczenie Gwiazdą Iraku mieszkańca Sulikowa - St. Sierżanta Zbigniewa Didka. 

Nadania odznaki, w asyście Wójta Gminy Roberta Starzyńskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Jana Soleckiego, dokonał podpułkownik Andrzej Łuka Komendant Wojskowej Komisji Uzupełnień w Bolesławcu. Odznaczonemu przekazano serdeczne gratulacje i słowa uznania w imieniu wszystkich zgromadzonych.


Gwiazda Iraku to polskie odznaczenie pamiątkowe przyznawane żołnierzom Sił Zbrojnym i osobom cywilnym, uczestnikom Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku. Jest jedynym z odznaczeń wojskowych, które nadawane są w Polsce w czasie pokoju. Gwiazdę nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej z inicjatywy własnej, a także na wniosek ministra właściwego do spraw obrony lub ministra właściwego do spraw wewnętrznych. 

Starszy Sierżant Zbigniew Didek przebywał w strefie działań wojennych Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Składzie Międzynarodowych Sił Stabilizacyjnych w Republice Iraku uznany za strefę działań wojennych od dnia 18.01.2007 r. do 26.07.2007 r.

 

« powrót