Dzisiaj jest niedziela, 28 listopada 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Lesław, Zdzisław, Jakub, Stefan, Grzegorz, Natalia, Roma

VIII rajd rowerowy szlakami Gminy Sulików

W piątek 4 maja o godzinie 9:30 ponad 80 miłośników dwóch kółek zebrało się na Placu Wolności w Sulikowie, by wziąć udział w rajdzie rowerowym szlakami Gminy Sulików. 

Wśród uczestników gościła czterdziestoosobowa grupa z zaprzyjaźnionej Gminy Hohendubrau na czele z Burmistrzem Panem Hansem-Hermanem Zschieschankiem. Impreza zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie odbyła się w ramach kontynuacji wspólnych działań dotyczących realizacji projektu „Modernizacja budynków edukacyjno - kulturalnych w Gminie Sulików oraz Gminie Hohendubaru”.

Grupę dzieci i młodzieży z gminy Sulików na starcie dopingował Pan Jacek Flaszyński Zastępca Wójta Gminy Sulików. Równo o godzinie 10:30 rozległ się sygnał startu na cztery różne pod względem trudności i długości trasy, każda z nich liczyła od 23 do 29 km. W doborowej pogodzie uczestnicy z łatwością pokonywali kolejne odcinki tras, podziwiając piękny krajobraz i przyrodę gminy. Meta rajdu przewidziana była w Studniskach Górnych, gdzie na zmęczonych drogą rowerzystów czekały gorące kiełbaski z ogniska oraz przygotowane przez Radę Sołecką pyszne ciasta i sałatki. Na zakończenie pleneru dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie wręczył wszystkim uczestnikom rajdu pamiątkowe dyplomy.

« powrót