Dzisiaj jest czwartek, 27 stycznia 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Ilona, Przybysław, Aniela, Jerzy, Julian, Przemysław

Wnioski o dofinansowanie przebudowy kolejnych dróg gminnych

Z inicjatywy Wójta Gminy Sulików złożone zostały dwa wnioski w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, na przebudowę drogi w Małej Wsi Dolnej oraz ul. Sportowej w Sulikowie

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zostały opracowane dokumentacje projektowe dla w/w inwestycji, które są niezbędne aby móc ubiegać się o dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych.

Jak informuje Wójt Gminy Sulików pierwszy z wniosków został złożony na przebudowę 477 mb drogi o nawierzchni szutrowej łączącej miejscowość Mała Wieś Dolna z Kunowem. Droga stanowi wyjazd z drogi powiatowej nr 2383D.

Drugi wniosek dotyczy przebudowy ul. Sportowej w Sulikowie o długości 616 m. W ramach inwestycji zaplanowano budowę chodników wraz z przejściami dla pieszych, zatokę postojową dla autobusów oraz przebudowę przepustów i rowów na całej długości drogi.

Wytypowane drogi jako jedyne spełniają liczne kryteria przyznawania dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Warto podkreślić, że jest ono uzależnione m.in. od dochodów własnych samorządu na jednego mieszkańca w stosunku do średniego dochodu własnego w skali kraju na jednego mieszkańca, i może wynieść od 50 do 80 procent.

Ostateczny poziom dofinansowania zostanie określony po analizie złożonych wniosków. Na chwilę obecną czekamy na listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania.

« powrót