Dzisiaj jest piątek, 27 maja 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda

"Od ziarenka do rośliny"

Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie w ramach popołudniowych zajęć po raz kolejny gościł najmłodszych mieszkańców Sulikowa. 

Przewodnie hasło spotkania, które poprowadziła Pani Anna Matusewicza brzmiało „Od ziarenka do rośliny”. Maluchy zapoznały się z ogólnymi zasadami poszanowania przyrody w czym pomocna okazała się literatura Pani Agnieszki Frączek autorki książek dla dzieci, która 2 czerwca br. będzie u nas gościć osobiście w ramach akcji „Z książką na walizkach”.

W części warsztatowej dzieci pod opieką dorosłych udały się do ogrodnictwa Państwa Szczepańskich, gdzie mogły zapoznać się z warunkami uprawy warzyw i roślin ozdobnych, zwiedzić szklarnie w których są uprawiane rośliny oraz samodzielnie zasadzić kwiatki do doniczek. Zabawy było co niemiara, a na koniec każdy mógł zabrać ze sobą samodzielnie zasadzoną roślinkę. Organizatorzy zajęć w imieniu najmłodszej społeczności Sulikowa serdecznie dziękują Ogrodnictwu Państwa Justyny i Stanisława Szczepańskich za miłe przyjęcie, zapewnienie materiału warsztatowego oraz udostępnienie gospodarstwa ogrodniczego do zwiedzania.

"Od ziarenka do rośliny" « powrót