Dzisiaj jest poniedziałek, 27 czerwca 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Maryla, Władysław, Maria, Cyryl, Cyprian, Emanuela

"Ekologiczna" wycieczka dla zwycięzców

Grupa dzieci ze szkół podstawowych z Gminy Sulików - zwycięzców konkursu plastycznego o tematyce ekologicznej w dniu 27 października 2012 r. w nagrodę wzięła udział w wycieczce. Wyjazd zorganizowany został w ramach ekologicznego projektu pn. „Wszystko wiemy dlatego segregujemy”. 

W celu wyłonienia zwycięzców jury stanęło przed nie lada wyzwaniem i z pośród wszystkich 48 zgłoszonych prac plastycznych wybrało 14 najciekawszych, uwzględniając przede wszystkim technikę ich wykonania. Z każdej ze szkół wyłoniono trzy pierwsze miejsca oraz po dwa wyróżnienia.

W nagrodę autorzy wszystkich prac pojechali do Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich w Lubaniu, gdzie z bliska mogli się przyjrzeć procesowi segregacji śmieci. Laureatom trzech pierwszych miejsc w nagrodę wręczono bawełniane koszulki z logo funduszu oraz czapki z daszkiem, zaś osobą wyróżnionym do wyboru - czapkę bądź koszulkę. Dodatkowo wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali ulotkę informacyjno-edukacyjną oraz pamiątkowy dyplom. W programie wycieczki przewidziano także część rozrywkową, w której dzieci mogły zagrać w kręgle oraz zjeść ciepły posiłek. Dodatkowo każda ze szkół, która wzięła udział w konkursie na pamiątkę otrzymała pięć sadzonek krzewów ozdobnych, które zasadzone przez uczniów wzbogacą przyszkolną zieleń.

Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców:

Szkoła Podstawowa w Biernej:
I miejsce - Julia Jodłowska,
II miejsce - Bartek Jarmulak,
III - Mateusz Szuchalski,
Wyróżnienia: Alicja Kołodyńska, Michał Słonecki.

Szkoła Podstawowa w Studniskach Dolnych:
I miejsce - Patryk Podhalski,
II miejsce - Karolina Sawinie,
III miejsce - Klaudia Nachotko,
Wyróżnienia: Aleksandra Daszkiewicz, Barbara Lis.

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulikowie:
I miejsce - Julita Jakiel,
II miejsce - Gabriela Szatkowska,
III miejsce - Martyna Poliwka,
Wyróżnienia: Weronika Didek, Ania Szkudlarg.

W ramach realizacji projektu Gmina Sulików wykonała ulotki informacyjno-edukacyjne oraz baner okolicznościowy nawiązujący treścią do wymogów wynikających z nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wyżej wymienione ulotki są dostępne w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy Sulików, baner zaś wywieszony jest Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do zapoznania się wymogami, jakie każdy z nas musi spełnić, aby przestrzegać przepisów nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

« powrót