Dzisiaj jest czwartek, 2 grudnia 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Gmina Sulików na Międzynarodowych Targach Turystycznych

Od 28 lutego do 1 marca Gmina Sulików wraz z partnerami projektu „Witka-Smeda” wzięła udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu.

Na targach gościło ponad 230 wystawców z różnych części Polski i świata. W ciągu trzech dni można było podziwiać prezentacje poszczególnych wystawców w ramach promocji swoich regionów. Podczas targów turystycznych, na stoisku projektu o roboczej nazwie „Witka-Smeda”, realizowanego wspólnie z partnerami: Gminą Zgorzelec, Gminą Zawidów oraz Gminą Černousy z Czech, Gmina Sulików promowała powstającą ścieżkę rowerową wokół zbiornika Witka.
 
Dla wszystkich osób, które od piątku do niedzieli odwiedziły stoisko, przygotowano atrakcyjne zestawy promocyjne - każdy mógł otrzymać m.in. smycz, ulotkę promocyjną o projekcie, widokówki, regionalne sery, anioły z lukrowanymi migdałami oraz foldery z informacjami turystycznymi. Na stoisku można było również dowiedzieć się szczegółów dotyczących realizowanego projektu oraz atrakcji turystycznych każdej gminy.
 
Udział w Targach Turystycznych we Wrocławiu był jednym z działań projektu pn. „Witka-Smeda - zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-czeskiego - etap I” realizowanych w ramach Program Interreg V-A Republika Czeska - Polska, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
 
Jak podkreśla Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików „Projekt ma na celu m.in. wspieranie turystyki w obszarze pogranicza polsko-czeskiego. Powstająca ścieżka rowerowa na terenie czterech gmin jest przykładem dobrej praktyki w zakresie wykorzystania środków unijnych w ramach projektów turystycznych.”

« powrót