Dzisiaj jest piątek, 27 maja 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda

Święto Szkoły w Sulikowie

Dzień 18 maja już na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości szkolnych Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sulikowie. W dzień urodzin Karola Wojtyły co roku społeczność szkolna obchodzi Święto Szkoły.

W dzień urodzin Karola Wojtyły co roku społeczność szkolna obchodzi Święto Szkoły. Wybór na patrona szkoły Jana Pawła II nie był przypadkowy, przemawiały za nim dokonania papieża, a także osoba Karola Wojtyły, która stanowi wzór do naśladowania jako wzorowego ucznia, dobrego kolegi, aktywnego uczestnika zajęć pozaszkolnych, teatralnych i sportowych, poety i naukowca.

Uroczystości rozpoczęły się poranną Mszą Świętą, na której miało miejsce przekazanie sztandaru Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych dla Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sulikowie. Już od kilku lat Związek korzystał z pomocy uczniów przy noszeniu sztandaru przy okazji gminnych obchodów świąt narodowych, dlatego zadecydowano o jego oficjalnym przekazaniu. Dalsza część obchodów odbyła się w szkolnych murach, gdzie w trakcie przedstawienia młodzież dała pokaz swoich umiejętności aktorskich. Atrakcją uroczystości był mecz piłki siatkowej rozegrany pomiędzy drużynami kobiet i mężczyzn w rywalizacji: Uczniowie kontra Nauczyciele oraz turniej jeden z dziesięciu z wiedzy o Janie Pawle II.

Święto szkoły w Sulikowie « powrót