Dzisiaj jest piątek, 27 maja 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda

Polowy pokaz w Studniskach

W czwartek 19 maja br. na użytkach rolnych w Studniskach Dolnych przedsiębiorstwa WORPOL Sp. z o.o. z Sulikowa odbył się pokaz polowy produkcji rolnej,

w którym uczestniczyli m.in: Artur Biliński Starosta Zgorzelecki, Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików, przedstawiciele Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu, przedstawiciele władz i rolników z Dolnej Saksonii Niemiec oraz rolnicy z powiatu Zgorzeleckiego. Rolnicy mogli na żywo zobaczyć poletka doświadczalne na których prezentowane były nowe odmiany roślin uprawnych, m.in. rzepaku, kukurydzy, pszenicy oraz efekty stosowania nawozów i środków ochrony roślin. W trakcie pokazu można było zobaczyć najnowsze maszyny rolnicze, zasięgnąć opinii specjalistów dot. nowości rynkowych w zakresie produkcji rolnej, czy usłyszeć aktualne ceny zbóż.

Gościnnie na pokaz przybyli rolnicy z Niemiec, zainteresowani pozyskaniem wiedzy z zakresu rozwiązań technologicznych upraw stosowanych przez polskich rolników, w szczególności dotyczących tzw. uprawy bezorkowej, w której mamy duże doświadczenie. Zainteresowanie to wynika ze względów ekonomicznych i przyrodniczych jakie niesie za sobą ten rodzaj upraw użytków rolnych, albowiem bezorkowe uprawy charakteryzują się dużą energochłonnością oraz sprzyjają erozji wodnej i wietrznej gleby. Jak widać tego typu spotkania branżowe są potrzebne, nie tylko ze względu na to, że dają możliwość uzupełnienia wiedzy z zakresu nowości rynkowych co do produkcji rolnej, ale przede wszystkim dlatego, że dają możliwość do nawiązania nowych kontaktów na gruncie międzynarodowym.

Pokaz polowy w Studniskach « powrót