Dzisiaj jest niedziela, 24 października 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Rafał, Marcin, Alojzy, Antoni, Areta, Marta

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sulikowie korzystają ze sprzętu monitorowania zmian zachodzących w organizmie dzięki wsparciu PSE

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sulikowie została wyposażona w narzędzia do monitorowania rytmu pracy serca i analizy reakcji na różne bodźce.

Specjalistyczny sprzęt został zakupiony dzięki wsparciu z dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci  Elektroenergetyczne. Na realizację inicjatywy przeznaczono 20 000 zł.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulikowie  mogą korzystać z biofeedbacku, czyli nowatorskiej metody monitorowania zmian zachodzących w organizmie. Zakup wyposażenia i utworzenie specjalnego gabinetu to wynik zwycięskiego projektu w ramach dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Na realizację celu przeznaczono 20 000 zł.

Sprzęt pozwala m.in. na monitorowanie rytmu pracy serca i analizę reakcji na różne bodźce. To metoda terapii przy zaburzeniach pamięci, koncentracji czy nadpobudliwości psychoruchowej. Biofeedback pozwala także zmniejszyć niepożądane skutki stresu oraz napięcia emocjonalnego wśród uczniów powracających do szkoły po długotrwałym okresie lockdownu. To kolejny raz, kiedy PSE wspierają instytucję. Dzięki uzyskanemu grantowi w pierwszej edycji konkursu, w placówce funkcjonuje gabinet integracji sensorycznej.

Program „WzMOCnij Swoje Otoczenie” to ogólnopolski program grantowy, realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Konkurs skierowany jest do samorządów i ich jednostek - np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu. Granty są przyznawane w siedmiu kategoriach: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu. 

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie www.wzmocnijotoczenie.pl oraz www.raport.pse.pl. 

 

« powrót