Dzisiaj jest czwartek, 27 stycznia 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Ilona, Przybysław, Aniela, Jerzy, Julian, Przemysław

Przypomnienie o obowiązku składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Przypominamy, że ustawą z dnia 28 października 2020 r. o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 2127)  utworzono Centralną Ewidencję Emisyjności Budynków.

Od 1 lipca br. rozpoczął się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych w naszym kraju. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację.

Właściciel czy zarządca budynku na złożenie deklaracji będzie miał 12 miesięcy w przypadku źródeł uruchomionych przed 1 lipca. Z kolei w przypadku urządzeń uruchomionych po 1 lipca będzie to 14 dni.

Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu. Aby to zrobić trzeba posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny. Wystarczy wejść na stronę www.zone.gunb.gov.pl, nacisnąć -> złóż deklarację. Deklaracje można złożyć również w Urzędzie w Biurze Obsługi Klienta.

Osoby, które złożyły deklarację w I półroczu 2021 r. na potrzeby Inwentaryzacji Źródeł Niskiej Emisji  są zobowiązane również do złożenia w/w deklaracji.

Za wdrożenie, uruchomienie i prowadzenie CEEB odpowiedzialny jest Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego. Szczegółowe informacje na temat CEEB znajdą Państwo w materiałach informacyjnych zamieszczonych na stronach internetowych:
https://zone.gunb.gov.pl/

Formularze deklaracji:

https://www.gunb.gov.pl/sites/default/files/pliki/dokumenty/deklaracja-a-03.11.2021.pdf?572

 

« powrót