Dzisiaj jest niedziela, 28 listopada 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Lesław, Zdzisław, Jakub, Stefan, Grzegorz, Natalia, Roma

Konkurs "Widok z mojego okna"

„Widok z mojego okna” pod takim hasłem Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie zorganizował konkurs plastyczny dla uczniów szkół z terenu Gminy Sulików w wieku 11-16 lat. 

Głównym ideą konkursowych prac było pokazanie panoramy jaką widzi uczestnik ze swojego okna. Konkurs pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sulików przygotowany został w ramach projektu: „Modernizacja budynków edukacyjno - kulturalnych w Gminie Sulików oraz w Gminie Hohendubrau.”

Okazją do prezentacji prac były realizowane w ramach w/w projektu dwie wystawy - pierwsza odbyta w dniu 21 marca br. w miejscowości Gebelzig w której uczestniczyli Wójt Gminy Sulików Pan Robert Starzyński oraz Burmistrz Gminy Hohendubrau Pan Hans-Hermana Zschieschank, w uroczystości wzięły udział dzieci i młodzież będąca autorami prac. Na wystawie zaprezentowane zostały prace plastyczne wykonane w ramach zorganizowanego konkursu oraz specjalnie wybrane zdjęcia Sulikowa promujące atrakcje turystyczne naszej gminy. Na zakończenie wizyty grupa z Polski miała okazję zwiedzić budynek szkolno - edukacyjny oraz gospodarstwo agroturystyczne, w którym znajdowały się różnorodne ptaki i zwierzęta domowe.

Druga wystawa w ramach realizowanego projektu odbyła się 11 kwietnia br. po stronie polskiej w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sulikowie. W uroczystości wzięły również dzieci i młodzież - autorzy prac z obu zaprzyjaźnionych miejscowości oraz wszyscy uczniowie Sulikowskiego Gimnazjum. Wystawa promowała walory Gminy Hohendubrau oraz prace plastyczne wykonane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gebelzig. Zaprezentowane zostały rysunki i świąteczne zajączki wykonane z siana oraz figurki wypalane z gliny. Podczas spotkania wręczone zostały nagrody rzeczowe i dyplomy dla zwycięzców konkursu w poszczególnych grupach wiekowych ze strony polskiej. Na zakończenie wszyscy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa uczestniczyła w warsztatach plastycznych, które odbywały się pod hasłem „ Mój świąteczny koszyk”, a druga grupa brała udział w różnego rodzaju grach i zabawach sportowych w hali sportowej.

Kolejnymi wydarzeniami kulturalnym organizowanym w ramach projektu będą: po stronie polskiej - rajd rowerowy pn. „Rowerowy plener malarski, przewidziany na czerwiec oraz po stronie niemieckiej - tygodniowe półkolonie w Gebelzig, w których weźmie udział 20 dzieci z Gminy Sulików, wyjazd przewidziany jest na miesiąc lipiec.

Gościnna wystawa w Hohendubrau « powrót