Dzisiaj jest niedziela, 28 listopada 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Lesław, Zdzisław, Jakub, Stefan, Grzegorz, Natalia, Roma

Majówka z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sulikowie

Wójt Gminy Sulików oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na Majówkę 2013. W programie m.in. uroczystość uczczenia 222. Rocznicy Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja z pokazem wypuszczenia 222 gołębi pocztowych przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych okręg Jelenia Góra oraz wernisaż wystawy z okazji 150. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego. 

Część warsztatowo-plenerowa długiego weekendu zaplanowana jest na 4 maja i organizowana będzie przez Nyski Kulturalny Kulturalnik. W części koncertowej wystąpi m.in. PDO, Lasowianie i Hotei.

3 maja - Rocznica Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja: 12:30 Msza Św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie, 13:30 część patriotyczna na Placu Wolności w Sulikowie, pokaz wypuszczenia 222 gołębi pocztowych przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych okręg Jelenia Góra, 14:00 wernisaż wystawy z okazji 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego,

4 maja - impreza warsztatowo - plenerowa organizowana przez Nyski Kulturalny Kulturalnik. Od godziny 11.00 warsztaty rękodzieła ludowego dla dzieci i młodzieży w siedzibie GOK w Sulikowie, od godziny 15.00 część koncertowa na Placu Wolności w Sulikowie, wystąpią jazzfunkowi PDO (Bogatynia), ludowi Lasowanie (Lasów) i indyjsko-improwizujący Hotei (Goerlitz)

5 maja - III Wielkanocny Bieg dla Jaj, impreza sportowo-jajeczno-charytatywno-kulturalna, start o 12.00 na Zalewie Czerwona Woda w Zgorzelcu, meta na Farmie na Rozdrożu w Mikułowej. Na mecie poczęstunek dla uczestników, zabawy dla dzieci i koncert dla wszystkich.

« powrót