Dzisiaj jest niedziela, 25 września 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Aurelia, Władysław, Kleofas, Kamila

Remont dachu na budynku Szkoły Podstawowej w Biernej zakończony

Zakończono prace związane z wymianą pokrycia dachowego na budynku Szkoły Podstawowej w Biernej.

W ramach remontu wymieniono: dotychczasowe pokrycie dachowe na nową dachówkę karpiówkę, część elementów konstrukcyjnych dachu, rynny i opierzenia, instalację odgromową.
 
Ponadto od podstaw wybudowano jeden komin spalinowo-wentylacyjny oraz częściowo przemurowano pozostałe przewody kominowe. Dodatkowo w ramach inwestycji wykonano izolację poszycia dachowego z wełny mineralnej oraz nową podłogę na strychu. Całkowity koszt remontu wyniósł ponad 292 tys. zł.
 
„Przypomnijmy, że wymiana poszycia była pierwszym etapem większej inwestycji, albowiem w dalszej kolejności planowane jest wykonanie nowej elewacji oraz ciągów komunikacyjnych wzdłuż budynku. Posiadamy także dokumentację na wyburzenie istniejącej przybudówki - w której znajduje się hol i toalety. W przyszłości planujemy przy udziale środków zewnętrznych wyburzyć tą część szkoły i wybudować nową. W nowej części budynku mieściła by się sala sportowa, pełniąca także funkcję świetlicy dla mieszkańców” - dodał Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików.
« powrót