Dzisiaj jest piątek, 27 maja 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda

Gmina Sulików z grantem finansowym

Gmina Sulików pozyskała grant finansowy w kwocie 17 tys. zł w ramach konkursu „Wspólnie dla regionu” organizowanego przez Fundację Lafarge.

Zwycięstwo cieszy potrójnie, albowiem na liście nagrodzonych projektów z naszej gminy znalazły się także inicjatywy zgłoszone przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie oraz Szkołę Podstawową w Sulikowie.
 
Ośrodek grant przeznaczy na zakup mobilnego placu zabaw oraz dofinansuje organizację kolonii w 6 sołectwach w czasie wakacji. Szkoła w ramach pozyskanych środków na terenie wokół budynku wykona zewnętrzne strefy gier podwórkowych z masy termoplastycznej.
 
Gmina Sulików dzięki pozyskanym środkom zrealizuje zadanie polegające na uporządkowaniu i utwardzeniu terenu placu przed budynkiem świetlicy wiejskiej w Radzimowie Górnym wraz z nasadzeniami. Dodatkowo wykonane zostanie nowe ogrodzenie, zamontowane zostaną ławki a teren zielony zagospodarowany zostanie poprzez nasadzenia ozdobną roślinnością. Część środków na realizację zadania pochodzić będzie z budżetu Gminy.
« powrót