Dzisiaj jest piątek, 27 maja 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda

Wędrówka do kwiatów wisni i 20-lecie współpracy partnerskich gmin

W dniu 24 kwietnia br. w miejscowości Gross Radisch odbyła się piesza wędrówka po ścieżkach Gminy Hohendubrau, której mottem było „20-lecie niemiecko-polskiego partnerstwa pomiędzy gminami”.

W rekreacyjnym spacerze wśród kwitnących kwiatów wiśni na zaproszenie Burmistrza Denisa Riese wziął udział Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików oraz Bogusław Świątek Przewodniczący Rady Gminy Sulików.
 
W wydarzeniu z metą przy wieży widokowej wzięło udział kilkuset mieszkańców partnerskiej Gminy Hohendubrau oraz gościnnie grupa osób z naszej gminy. Do wyboru było kilka tras pieszych - w zależności od kondycji uczestników i dystansu, jaki każdy z nich chciał pokonać.
 
Podczas wędrówki można było podziwiać piękne panoramy okolicy oraz poznać walory przyrodnicze, z którymi szczegółowo zapoznawali uczestników przyrodnicy. Nieoceniony na trasie okazał się udział radnego Przemysława Czekańskiego, który tłumaczył na język polski tekst o krajoznawczych ciekawostkach.
 
Na zakończenie imprezy, podczas festynu podsumowano 20 lat współpracy partnerskich gmin oraz wręczono upominki dla Wójta Gminy oraz Elżbiety Wąsowskiej-Bodo Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie.
 
Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest pod:
 
« powrót