Dzisiaj jest piątek, 27 maja 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda

Klub sportowy Cosmos Radzimów z dofinansowaniem do terenu wokół boiska

Klub Cosmos Radzimów dzięki wsparciu Gminy Sulików w przygotowaniu wniosku, pozyskał z budżetu Województwa Dolnośląskiego ponad 90 tys. zł na zagospodarowanie terenu rekreacyjnego wokół boiska w Radzimowie Górnym.

W ramach inwestycji planowane jest m.in. wykonanie ciągu komunikacyjnego, teren trybun sportowych utwardzony zostanie kostką betonową, zamontowane zostaną siedziska na trybunach. Realizacja planowana jest na wrzesień br.
 
Jak podkreśla Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików: "Realizacja zadania pozwoli doposażyć wcześniej zmodernizowany ze środków z budżetu Gminy Sulików obiekt sportowy o dodatkowe-niezbędne elementy. Dzięki temu zwiększy się funkcjonalność istniejącej już infrastruktury sportowej."
 
Wniosek został złożony w ramach naboru ogłoszonego przez LGD Partnerstwo Izerskie w Uboczu dla członków stowarzyszenia. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w przypadku złożenia wniosku przez klub sportowy możliwe było uzyskanie 100% dofinansowania do inwestycji, jeśli wniosek złożony zostałby przez gminę, można byłoby liczyć na blisko 64% dofinansowania.
 
Dofinansowanie pochodzi z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie" w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie: Infrastruktura turystyczna, rerkreacyjna.
« powrót