Dzisiaj jest poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Cyprian, Dominik, Emilian, Iza, Rajmund, Seweryn

Prace nad projektem przebudowy drogi wojewódzkiej nr 357 relacji Siekierczyn-Osiek Łużycki

Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików uczestniczył w radzie technicznej dot. opracowania projektu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 357, przebiegającej przez Mikułową, Małą Wieś Górną i Sulików.

Spotkanie było wynikiem obecnie prowadzonych bardzo zaawansowanych prac projektowych związanych z w/w planowaną inwestycją.
W spotkaniu uczestniczył inwestor - DSDiK we Wrocławiu oraz firma projektowa. Podczas rady przedstawione zostały rozwiązania, które uwzględniają wcześniej zgłaszane przez Wójta Gminy Sulików uwagi wnoszone na etapie konsultacji.
 
Projekt zakłada budowę ronda o średnicy 40 m na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 357 i 355 tj. (skrzyżowanie drogi wylotowej z Sulikowa do Osieka Łużyckiego).
 
Mniejsze - drugie rondo o średnicy 24 m zostało zaprojektowane w samym Sulikowie w miejscu obecnego skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 357 i drogi powiatowej Mała Wieś Dolna - Zgorzelec (skrzyżowanie przy dawnej piekarni). W rejonie zaprojektowanego ruchu okrężnego zaplanowano także bezpieczne przejścia dla pieszych.
 
Niewątpliwie wyczekiwanym rozwiązaniem ujętym w projekcie jest budowa chodnika od ulicy Zgorzeleckiej do ronda. Chodnik zapewni bezpieczny ruch pieszych oraz pozostałych jego uczestników przemieszczających się do pobliskiego marketu i stacji benzynowej. Przy budowie chodnika uwzględniony zostanie opracowany przez Gminę Sulików projekt przebudowy ul. Sportowej.
 
W celu umożliwienia bardziej płynnego przejazdu przez drogę wojewódzką, przebudowany zostanie także most oraz wyjazd z ulicy Wiejskiej na drogę wojewódzką. Wyjazd nie będzie zlokalizowany bezpośrednio przy przeprawie, będzie szerszy i o mniejszym nachyleniu. Takie rozwiązania zapewnią bardziej bezpieczne włączenie się do ruchu oraz bezkolizyjny przejazd pojazdów ciężarowych. Na czas prowadzenia prac budowlanych związanych z przebudową mostu, wykonana zostanie tymczasowa przeprawa przez rzekę.
 
W projekcie zostanie uwzględnione także przedłużenie chodnika od strony ulicy Św. Teresy i usytuowanie dodatkowego przejścia dla pieszych. Projekt przebudowy drogi przewiduje także częściowe wykonanie oświetlenia drogowego.
 
Duże zmiany projektowe obejmą miejscowość Mikułowa, gdzie powstanie (zgodnie z wcześniej zgłoszonym przez Wójta Gminy Sulików wnioskiem) chodnik dla pieszych wzdłuż miejscowości Mikułowa - od skrzyżowania do końca miejscowości.
 
Planowana inwestycja jest kontynuacją wcześniejszych zapewnień DSDiK o przebudowie drogi wojewódzkiej w całości na terenie naszej gminy.
« powrót