Dzisiaj jest sobota, 23 września 2023 r.
Imieniny obdchodzą: Tekla, Bogusław, Linus, Liwiusz

Dożynkowy Festyn Gminny w Radzimowie

Dla docenienia trudu rolników związanego z pracą na roli w dniu 3 września br. w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Radzimowie odbyła się Msza Święta w tej intencji, w której uczestniczył Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików, Bogusław Świątek Przewodniczący Rady Gminy Sulików, radni i delegacje sołeckie. Gospodarzami wydarzenia były sołectwa Radzimów Górny i Dolny.

Z bochnami chleba upieczonymi z mąki z tegorocznych plonów przyjechały sołectwa: Bierna, Wrociszów Dolny, Stary Zawidów, Wilka Bory, Studniska Dolne i Górne. Przed uroczystością wszystkie chleby zostały poświęcone. Homilię wygłosił diakon Ryszard Swoboda.
 
Po mszy kolorowy korowód przy akompaniamencie Kapeli Pogranicze przemaszerował na teren boiska i świetlicy wiejskiej w Radzimowie, gdzie odbył się gminny festyn. Impreza rozpoczęła się od symbolicznego poczęstowania wszystkich przybyłych dożynkowym chlebem.
 
Swoje stoiska promocyjne wystawiły sołectwo Radzimów Górny i Studniska Dolne. Organizatorzy zadbali o darmową watę cukrową i popcorn, pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem, darmową grochówkę i kiełbaskę z grilla, kawę i herbatę oraz ciasto.
 
Dla dzieci nie zabrakło także animacji, dmuchanych zamków, loterii fantowej, tatuaży, malowania twarzy, darmowych bananów. Podczas festynu odbyły się także warsztaty florystyczne.
 
W trakcie imprezy odbył się konkurs na najlepsze ciasto, który był skierowany do sołectw i każde z nich otrzymało tematyczną nagrodę. Największe emocje wzbudził konkurs ekologiczny zorganizowany przez Urząd Gminy Sulików. Nagroda główna - hulajnoga elektryczna powędrowała do mieszkanki Biernej.
 
Wójt Gminy Sulików doceniając sołectwa, które aktywnie wzięły udział w imprezie wręczył trzy kosze do gry w koszykówkę. Sprzęt trafił do sołectwa Studniska Dolne i gospodarzy imprezy- sołectw Radzimów Górny i Dolny. Nagrody zakupione zostały dzięki pozyskanemu przez gminę grantowi z Fundacji PGE. Podziękowania sołtysi odebrali z rąk dyrektora Kopalni KBW Turów Sławomira Wochna.
 
W imprezie uczestniczył także Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, który przy okazji festynu powiedział o planowanych w Radzimowie przez powiat inwestycjach.
 
W trakcie festynu miało miejsce także symboliczne otwarcie zmodernizowanego boiska sportowego do gry w piłkę nożną. Tuż przed meczem ligowym KS Cosmos Radzimów kontra KS Chrobry Nowogrodziec boisko zostało poświęcone i przecięto symboliczną wstęgę. Wójt Gminy Sulików zmierzył się z obecnym na imprezie Burmistrzem Nowogrodźca Robertem Relichem strzelając trzykrotnie do bramki. Ostatecznie każdy z nich strzelił po jednej bramce, prawdziwa sportowa rywalizacja klubów sportowych zakończyła się remisem 0:0. 
 
Druhowie z OSP Radzimów zaprezentowali swoje umiejętności bojowe w specjalnie przygotowanym pokazie gaszenia pożaru. Dla dzieci jednostka zapewniła nie lada atrakcję - pianę. Cała impreza zakończyła się zabawą taneczną, która trwała do późnych godzin wieczornych.
 
Wójt Gminy Sulików serdecznie dziękuje Dyrektorowi i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie, Prezesowi i pracownikom MSWK SUPLAZ w Sulikowie, gospodarzom imprezy sołectwu Radzimów Górny i Dolny, rolnikom, Klubowi Sportowemu Cosmos Radzimów i OSP Radzimów za pomoc w organizacji imprezy. Serdeczne podziękowania składa także przybyłym delegacjom sołeckim oraz sołectwu Studniska Dolne za aktywny udział w imprezie. Dziękujemy sponsorom wydarzenia: Bankowi Spółdzielczemu w Lubaniu, Kopalni Lafarge Holcim w Sulikowie, Firmie C3 Net z Zawidowa, ZGiUK w Lubaniu, Z-Klaster.
 
Galerie zdjęć z imprezy dostępne są pod:
 
 
« powrót