Dzisiaj jest czwartek, 2 grudnia 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Na Dzień Dziecka rodzice zagrali dzieciom

Nie lada zaangażowanie i zapał wykazali rodzice dzieci ze Studnisk Dolnych i Górnych przy organizacji tegorocznego Dnia Dziecka. Z okazji tego najważniejszego dla wszystkich dzieci dnia w roku, przygotowali przedstawienie pn. „Kopciuszek”.

Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że aktorami byli sami rodzice. W dniu 2 czerwca br. świetlica wiejska w Studniskach Dolnych zamieniła się w teatr, wszystkie 150 siedzących miejsc zostało zajętych przez ciekawych wrażeń widzów. Ta mądra i przy okazji radosna inicjatywa to pomysł rad sołeckich Studnisk Dolnych i Górnych oraz rady rodziców Szkoły Podstawowej w Studniskach Dolnych.

Każda z ról sztuki zagrana dowcipnie i z rozmachem, scenografia i kostiumy wykonane przez rodziców prawdziwie teatralne. Dzieci z zachwytem oglądały grę aktorską swoich mam i tatusiów, którym jak mówi jedna z odtwórczyni głównych ról towarzyszyła straszna trema. Po spektaklu na salę widowiskową wjechał ogromny tort, którym dzielił sam królewicz (sołtys sołectwa Studniska Górne) i kopciuszek. Po zakończonym spektaklu, dzieci przy muzyce orkiestry, bawiły się do późnych godzin wieczornych.

Inicjatorom i twórcom przedstawienia przyświecała nie tylko idea dobrej zabawy, jak mówią dla nich była to przede wszystkim próba integracji środowiska dwóch sołectw oraz mobilizacji do brania czynnego udziału w życiu społecznym dwóch miejscowości. Serdecznie gratulujemy inicjatywy i liczymy, że tę bardzo udaną i świetnie zagraną sztukę będzie można jeszcze raz zobaczyć, że artyści dadzą się namówić i zechcą ponownie wystawić spektakl, dla jeszcze szerszej publiczności.

« powrót