Dzisiaj jest sobota, 10 grudnia 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Julia, Daniela, Bogdan, Bohdan, Judyta, Grzegorz

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Sulików w dniu 10 listopada br. miały niezwykle podniosły charakter.

Uczestnicy obchodów w biało-czerwonym korowodzie przemaszerowali za orkiestrą reprezentacyjną KWB Turów ulicami Sulikowa pod obelisk na Placu Wolności w Sulikowie.
 
W tegorocznych obchodach, których gospodarzem był Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński, udział wzięli Artur Bieliński Starosta Zgorzelecki, Bogusław Świątek Przewodniczący Rady Gminy Sulików, Zastępca Komendanta PSP w Zgorzelcu Grzegorz Fleszar, radni, sołtysi, księża, poczty sztandarowe OSP i szkół, przedstawiciele jednostek organizacyjnych i organizacji społecznych, pracownicy Urzędu Gminy Sulików, społeczność szkolna SP Sulików i Bierna, Przedszkola Publicznego w Sulikowie, zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy.
 
W swoim przemówieniu Wójt powiedział „Siła państwa bierze się z szeroko pojętego patriotyzmu: pracy, zdolności do poświęceń, poczucia obowiązku, troski o ducha narodowego, zgody i społecznej odpowiedzialności. Dobro ojczyzny musi być wartością najwyższą, jednoczącą wszystkich obywateli wokół wspólnej sprawy, ponad wszelkimi podziałami”.
 
Po okolicznościowych przemówieniach nastąpiło symboliczne złożenie kwiatów. Zakończenie obchodów uświetnił występ grupy rekonstrukcyjnej - „Żywa lekcja historii- walka Polski o niepodległość”. Na zakończenie obchodów Wójt wręczył mieszkańcom flagi narodowe.
 
Występ był możliwy dzięki darowiźnie uzyskanej od Fundacji PGE przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie w ramach realizowanego projektu „Obchody Święta Niepodległości w Sulikowie”.
 
Wójt Gminy Sulików serdecznie dziękuje Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Sulikowie za organizację obchodów oraz wszystkim przybyłym za udział. Szczególne słowa podziękowania kieruje do przybyłych delegacji, druhów strażaków, pocztów sztandarowych, pracowników Urzędu Gminy Sulików i jednostek organizacyjnych gminy, nauczycieli oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulikowie, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biernej, dzieci z Przedszkola Publicznego w Sulikowie.
 
Galeria zdjęć dostępna jest pod:
 
 
 
« powrót