Dzisiaj jest sobota, 10 grudnia 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Julia, Daniela, Bogdan, Bohdan, Judyta, Grzegorz

Gmina Sulików przystąpiła do przeprowadzenia audytu oświetlenia ulicznego

Obecnie na terenie Gminy Sulików trwają prace związane z przygotowaniem audytu oświetlenia drogowego.

Działanie jest wynikiem podpisanej przez Wójta Gminy Sulików Roberta Starzyńskiego umowy na wykonanie dokumentacji inwentaryzacji oświetlenia ulicznego w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Kompleksowa wymiana oświetlenia ulicznego wraz z rozbudową o nowoczesne efektywne punkty oświetlenia ulicznego LED.
 
W terenie od kilku dni można zaobserwować pracowników firmy, której Gmina zleciła przeprowadzenie w/w zadania. Ich praca posłuży do przygotowania Programu Funkcjonalno-Użytkowego nowych instalacji oświetlenia na terenie Gminy.
 
W przyszłym roku wyłoniony przez Urząd w przetargu Wykonawca, przystąpi do kompleksowej wymiany i rozbudowy oświetlenia ulicznego na oprawy typu LED. W ramach zadania zostanie również dobrany program inteligentnego systemu sterowania oświetleniem. Zakresem zadania zostanie objęty teren całej Gminy.
 
Na realizację inwestycji Gmina Sulików pozyskała promesę z Rządowego Funduszu Polski Ład-Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 8,1 mln zł, a inwestycja zostanie ujęta w projekcie budżetu Gminy na 2023 r.
 
« powrót