Dzisiaj jest sobota, 10 grudnia 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Julia, Daniela, Bogdan, Bohdan, Judyta, Grzegorz

Zmiany w przyznawaniu dodatku węglowego

Nowelizacja ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego  przez gospodarstwa domowe wprowadza zmiany i możliwość wypłaty dodatku węglowego w  opkreślonych przypadkach.

Nowelizacja ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego  przez gospodarstwa domowe wprowadza zmiany i możliwość wypłaty dodatku węglowego w  przypadku gdy:

KILKA GOSPODARSTW POD JEDNYM ADRESEM ZAMIESZKANIA

-pod jednym adresem miejsca zamieszkania zamieszkuje więcej niż jedno gospodarstwo domowe, a w terminie do dnia 30 listopada 2022 r. nie jest możliwe ustalenie odrębnego adresu miejsca zamieszkania dla poszczególnych gospodarstw domowych zamieszkujących pod tym adresem w odrębnych lokalach (szczegóły w załączniku poniżej)

-źródłem ogrzewania jest oddzielne lub współdzielone źródło ciepła

BRAK ZGŁOSZENIA ŹRÓDŁA OGRZEWANIA  do 11.08.2022 r. w CEEB

- możliwe jest przyznanie dodatku nawet w sytuacji, jeżeli źródło nie było wcześniej zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Przesłanką do wypłaty dodatku węglowego w przypadku takich gospodarstw domowych będzie decyzja administracyjna, wydana po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulikowie.

MOŻLIWOŚĆ PONOWNEGO ZŁOŻENIA WNIOSKU NA DODATEK WĘGLOWY

W związku z powyższym informujemy zainteresowane osoby, które spełniają ww. wymogi, a których wnioski pozostawiono wcześniej bez rozpoznania lub wydano decyzje odmowne, o możliwości ponownego złożenia wniosku o dodatek węglowy.

Wnioski przyjmowane są do 30 listopada 2022 roku w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulikowie w ustalonych godzinach: poniedziałek od 8.00 do 14.00, wtorek od 8.00.do 15.30, środa od.8.00 do 14.00.

W przypadku posiadania informacji wskazujących, że osoba, która nie złożyła wniosku o wypłatę dodatku węglowego, spełnia warunki jego przyznania wynikające z ustawy istnieje możliwość przeprowadzenia wywiadu i ustalenia uprawnień do tego świadczenia z urzędu.

Powyższe sytuacje prosimy zgłaszać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulikowie.

W załączeniu:

Poradnik dla samorządów dotyczący wypłaty dodatku węglowego

« powrót