Dzisiaj jest sobota, 10 grudnia 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Julia, Daniela, Bogdan, Bohdan, Judyta, Grzegorz

Wrzutnia książek stanęła przed Biblioteką Publiczną w Sulikowie

Mieszkańcy gminy Sulików mogą już korzystać z WRZUTNI KSIĄŻEK, która stanęła przed wejściem do Biblioteki Publicznej, wchodzącej w skład Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie.

Projekt zrealizowano w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne                           

Dzięki grantowi otrzymanemu od PSE Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie zakupił wrzutnię książek (trezor biblioteczny).  Urządzenie to umożliwia czytelnikom Biblioteki Publicznej w Sulikowie zwrot wypożyczonych książek niezależnie od godzin otwarcia biblioteki. Jest to udogodnienie zwłaszcza dla tych  mieszkańców, którzy pracują lub uczą się poza Sulikowem.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek - np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

 

« powrót