Dzisiaj jest środa, 29 marca 2023 r.
Imieniny obdchodzą: Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon

Gmina Sulików sięga po środki na zagospodarowanie terenu przy ul. 8 Maja w Sulikiowie

Gmina Sulików z myślą o zagospodarowaniu terenu przy cmentarzu komunalnym w rejonie ulicy Brzozowej i 8 Maja Sulikowie stara się o pozyskanie środków zewnętrznych na utworzenie w tym miejscu, swoistej enklawy zieleni.

Planowane zagospodarowanie terenów zielonych o elementy ekostabilizacyjne na powierzchni terenu ok. 0,4023 ha obejmie m.in.: wycinkę samosiejek, usuniecie pozostałości karp korzeniowych, rekultywację i niwelację całego terenu objętego realizacją, pielęgnacje drzew rodzimych znajdujących się na terenie działek, wykonanie prac ziemnych, korytowanie ścieżek, nasadzenia drzew owocowych, drzew szczepionych na pniu, wykonanie trawników i łąk kwietnych.

„Teren częściowo porośnięty samosiejkami posiada duży potencjał. W ramach jego zagospodarowania chcemy stworzyć atrakcyjną i ogólnodostępną przestrzeń spacerowo-rekreacyjną z wyeksponowanymi nasadzeniami zielonymi, łąkami kwietnymi i alejkami. Na realizację zadania chcemy pozyskać środki z Funduszu Małych Projektów Turów w ramach ogłoszonego naboru przez Euroregion Nysa” - dodał Robert Starzyński Wójt  Gminy Sulików.

« powrót