Dzisiaj jest czwartek, 30 listopada 2023 r.
Imieniny obdchodzą: Maura, Andrzej, Justyna, Justyn, Konstanty, Ondraszek, Maura

Strażacy z Gminy Sulików w Dreźnie-na branżowych targach pożarnictwa, ochrony cywilnej i zabezpieczenia przed katastrofami

Z inicjatywy Roberta Starzyńskiego Wójta Gminy Sulików grupa ponad 40 druhów z jednostek OSP z terenu Gminy Sulików oraz przedstawicieli PSP w Zgorzelcu w dniu 12 października wyjechała na największe branżowe targi pożarnicze „FLORIAN” do Drezna.

W targach wziął udział Grzegorz Fleszar Zastępca Komendanta PSP w Zgorzelcu wraz z druhami z Komendy Powiatowej. Strażacy mogli z bliska podziwiać ogrom najnowocześniejszych pojazdów, specjalistycznego sprzętu, wyposażenia straży pożarnej i służb ratunkowych.
 
W tym roku swoją ofertę prezentowało ponad 350 wystawców na powierzchni o łącznej wielkości blisko 30 000 mkw. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele straży pożarnej, ochrony cywilnej i zabezpieczenia przed katastrofami, reprezentanci służb ratowniczych i sanitarnych, lekarze pogotowia ratunkowego
i medycyny katastrof z Niemiec oraz Polski, Czech, Słowacji i Austrii.
 
W czasie imprezy odbyło się szereg specjalistycznych warsztatów i wykładów, a sam udział w targach dał niezwykła okazję do uzyskania informacji na temat innowacyjnych rozwiązań w obszarze ochrony przeciwko katastrofom i niebezpieczeństwom.
 
Urozmaiceniem targów były pokazy dynamiczne, na których można było zobaczyć strażaków Drezdeńskiej Straży Pożarnej prowadzących akcje ratowniczo-gaśnicze.
« powrót