Dzisiaj jest piątek, 27 maja 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda

Dzień dziecka dla przedszkolaków

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w Gminie Sulików zostały przygotowane z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy - wychowankach Przedszkola Publicznego w Sulikowie.

W dniach 2 i 3 czerwca 2011 roku Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie zorganizował dwie imprezy. Na pierwszą z nich specjalnie z Warszawy przyjechała pisarka książek dla dzieci Pani Agnieszka Frączek. Podczas autorskiego spotkania z poetką maluchy miały okazję wysłuchać wierszy zaproszonego gościa, które słyną z humoru, wspaniałych rymów i są pełne kolorowych ilustracji wywołujących uśmiech. Spotkanie było dla przedszkolaków wielkim przeżyciem, z ogromnym zaciekawieniem słuchały poetyckich utworów. Uzupełnieniem gościnnej wizyty był wyjazd wychowanków autokarem do Zgorzelca, gdzie dzieci wzięły udział w finale akcji pn. „Z książką na walizkach”, propagującej czytelnictwo.

Głównym założeniem projektu jest dotarcie z książką i jej twórcą do szerokiego grona młodych czytelników z najodleglejszych zakątków Dolnego Śląska. Pisarze spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby porozmawiać o książkach i tym samym wzbudzić w nich zapał do czytania. W trakcie finału w Zgorzelcu dzieci ubrane w kolorowe stroje uczestniczyły w przemarszu ulicami miasta do amfiteatru, gdzie czekały na nich różnego rodzaju pokazy i występy artystyczne, m.in prezentacje autorów książek, pokazy szczudlarzy , występy mażoretek oraz plenerowy spektakl teatru „Centrum uśmiechu” z Legnicy. Mamy nadzieję, że tego typu akcje zachęcą najmłodszych do czytania książek i rozbudzą ich wyobraźnię, albowiem zapał do czytania jest kluczem do wiedzy i sprawności umysłu.

« powrót