Dzisiaj jest piątek, 27 maja 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda

Rowerowy plener malarski szlakami Gminy Sulików

W piątek 24 czerwca 2011 roku Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie wspólnie z gminą Hohendubrau zorganizował „Rowerowy Plener Malarski”.

Impreza była kontynuacją wspólnych działań w ramach projektu „Modernizacja budynków edukacyjno - kulturalnych Gminy Sulików oraz Gminy Hohendubrau”. Rajd rowerowy po drogach Gminy Sulików wpisał się na stałe do kalendarza imprez Gminnego Ośrodka Kultury, jednak tym razem miał zupełnie inny charakter, gdyż połączony został z plenerem malarskim. Na starcie stawiło się ponad 80 osób w tym 40 osobowa grupa z zaprzyjaźnionej Gminy Hohendubrau na czele z Burmistrzem Panem Hansem-Hermanem Zschieschankiem. Polskiej grupie na rajdzie przewodniczył Pan Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików. Przy opracowywaniu tras przejazdu wzięto pod uwagę ich różną trudność i długość. W sumie sporządzono cztery szlaki, które liczyły od 23 do 29 km, każdy z kapitanów grup rajdu przed startem otrzymał ich wyrys i mapę.

Równo o godz. 10.30 rozległ się sygnał do startu i rowerzyści ruszyli w trasę. Każda grupa miała na trasie przejazdu jeden punkt kontrolny, na którym należało się zatrzymać i naszkicować zabytkowy obiekt. Po około trzech godzinach, przy sprzyjającej pogodzie uczestnicy rajdu bezpiecznie dotarli na metę, która znajdowała się w miejscowości Łowin. Trochę zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzach wszyscy zasiedli do wspólnego obiadu. Po poczęstunku uczestnicy imprezy otrzymali papier i farby, by dopracować naszkicowane wcześniej obiekty. Na zakończenie pleneru dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie wręczył wszystkim dyplomy uczestnictwa oraz upominki w postaci kubka termicznego z nadrukiem. Dodatkowo każdy z uczestników rajdu otrzymał pamiątkową koszulkę. Całej imprezie towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera, uczestnicy rajdu zapewne długo będą wspominać szosowanie po malowniczych okolicach naszej gminy.

« powrót