Dzisiaj jest czwartek, 2 grudnia 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Wieczornica w Mikułowej

W dniu 28 grudnia 2013 w świetlicy wiejskiej w Mikułowej Rada Sołecka po raz trzeci zorganizowała wieczornicę na zakończenie roku. 

Tym razem na spotkanie zaproszono panią Edytę Franczuk autorkę tomiku poezji „Schody do życia”. Czytana poezja przeplatana śpiewaniem kolęd utworzyły miłą świąteczną atmosferę. Na spotkanie zaproszono pogorzelców z Miedzianej-rodzinę Państwa Tyszeckich. Uczestnicy wieczornicy mieli okazję obejrzeć materiał filmowy nagrany na miejscu tragedii oraz wysłuchać na żywo relacji rodziny o pożarze oraz pracach związanych z usuwaniem jego skutków. Pogorzelcy podziękowali za zaproszenie oraz udzielone wsparcie materialne i duchowe. Tak jak zapowiadano cały dochód ze sprzedaży tomiku poezji przeznaczony został dla poszkodowanej w wyniku pożaru rodziny. Nie zabrakło także anegdot z twórczości księdza Tischnera, które przedstawiła emerytowana nauczycielka Pani Aniela Łuczak.

Rada sołecka Mikułowej zadbała także o poczęstunek, był bigos, sernik i tradycyjnie już chleb ze smalcem. Spotkanie było także okazją do podsumowania przez Panią sołtys Annę Marczyk działań podjętych przez sołectwo w 2013 roku. Jednym z ostatnich przedsięwzięć był zakup piłkarzyków oraz multigry do świetlicy wiejskiej ze środków z przyznanej nagrody pieniężnej w ramach konkursu organizowanego przez UMWD we Wrocławiu. Rada sołecka serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom, którzy poprzez zakup tomiku poezji oraz we własnym zakresie wsparli finansowo poszkodowaną rodzinę.

Wieczornica w Mikułowej « powrót