Dzisiaj jest niedziela, 28 listopada 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Lesław, Zdzisław, Jakub, Stefan, Grzegorz, Natalia, Roma

Dopłaty do wody i ścieków

Gmina Sulików od 1 stycznia do 30 czerwca br. dopłaci do każdego metra sześciennego wody 1,32 zł netto, zaś do metra odprowadzonych ścieków - 14,25 zł netto. 

Podczas grudniowej sesji Rady Gminy Sulików zatwierdzona została uchwała dot. udzielenia dopłat w wyżej wymienionych kwotach. Wysokość zastosowanych dopłat obniża cenę 1 m3 wody w stosunku do stawek ubiegłorocznych oraz utrzymuje na takim samym poziomie jak dotychczas cenę 1m3 odprowadzanych ścieków. Po zastosowaniu dopłaty cena za 1 m3 dostarczanej wody wyniesie 5,07 zł netto za 1 m3 odprowadzanych ścieków - 8,20 zł netto. Bez dopłaty, cena za 1 m3 dostarczanej wody wyniosłaby 6,39 zł netto, za 1m3 odprowadzanych ścieków - 22,45 zł netto. Na dopłaty do wody i ścieków w budżecie Gminy Sulików zabezpieczono kwotę 600 tys. zł.

Ceny i stawki opłat zawarte w taryfach określono na podstawie niezbędnych przychodów dla prowadzenia działalności w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Stawki zawarte w taryfie za 1 m³ dostarczanej wody i 1 m³ odprowadzanych ścieków wynikają z planowanych i uzasadnionych rocznych kosztów utrzymania i eksploatacji urządzeń zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Sulików.

« powrót