Dzisiaj jest niedziela, 28 listopada 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Lesław, Zdzisław, Jakub, Stefan, Grzegorz, Natalia, Roma

Kolejna promesa na usuwanie skutków zeszłorocznej powodzi

Gmina Sulików otrzymała od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji promesę na dofinansowanie odbudowy infrastruktury komunalnej uszkodzonej w wyniku zeszłorocznej powodzi.

Wniosek w tej sprawie Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński złożył w czerwcu br. W dniu 20 lipca w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim Wójt Gminy Sulików osobiście odbierze z rąk Ministra Jerzego Millera dokumenty potwierdzające przyznanie promesy. Wsparcie finansowe w wysokości ponad 2 mln złotych, jakie otrzyma Gmina Sulików, pochodzić będzie z rezerwy celowej budżetu państwa. Za przyznane środki gmina odbuduje m.in. uszkodzone w wyniku powodzi drogi gminne w miejscowościach Radzimów Górny, Radzimów Dolny, Sulików, Bierna, Stary Zawidów oraz mosty w Radzimowie Górnym i Biernej.

Dofinansowanie otrzyma także Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, które w ramach przyznanych środków odbuduje m.in. mosty w Miedzianej i Biernej oraz wyremontuje drogi powiatowe: Bierna-Miedziana i Sulików-Radzimów. Otrzymanie dofinansowania w tak dużej wysokości, było możliwe dzięki wsparciu i zaangażowaniu Starosty Zgorzeleckiego Artura Bielińskiego oraz posła na sejm RP Romana Brodniaka.

« powrót