Dzisiaj jest czwartek, 2 grudnia 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Wizyta dzieci w Urzędzie Gminy Sulików

W piątek  12 lutego br. Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński przyjął niecodziennych gości. Do Urzędu Gminy przybyły dzieci uczęszczające na zajęcia organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie.

Wójt zapoznał dzieci ze strukturą organizacyjną urzędu, następnie oprowadził ich po budynku. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca w urzędzie oraz jakie sprawy można w nim załatwić. Najciekawszym miejscem spotkania była sala konferencyjna, w której odbywają się Sesje Rady Gminy Sulików. Goście zasiedli na miejscach zajmowanych przez Prezydium Rady oraz Radnych.

Wójt wytłumaczył jak odbywają się Sesje Rady Gminy oraz na czym polega głosowanie. Najmłodsi mieli okazję zagłosować w sprawach dla nich bardzo ważnych, między innymi dotyczących przedłużenia ferii zimowych. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat Gminy Sulików. Wymieniały sołectwa przynależące do gminy, nazwy ulic w miejscowości Sulików oraz nazwy sąsiadujących miejscowości w powiecie zgorzeleckim. 

Niecodzienni goście zostali również zaproszeni do sekretariatu oraz do gabinetu Wójta. Na zakończenie miłego spotkania otrzymali pamiątki dotyczące Gminy Sulików oraz drobne słodkości.

Wizyta dzieci w urzędzie « powrót