Dzisiaj jest niedziela, 28 listopada 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Lesław, Zdzisław, Jakub, Stefan, Grzegorz, Natalia, Roma

Współpartnerstwo dla bezpieczeństwa i rozwoju młodzieży

Lafarge Sulików stale współinicjuje i wspiera działania szkoły nastawione na wszechstronny rozwój uczniów ZSPiG im. Jana Pawła II w Sulikowie.

Dzięki zaangażowaniu i profesjonalnej współpracy Pani Karoliny Rachańskiej (ZSPiG Sulików) oraz Pana Pawła Putyry (Lafarge Sulików) podjęto szereg inicjatyw i aktywności w trosce o bezpieczeństwo oraz zdrowie młodych mieszkańców gminy.
Jedną z nich była wycieczka uczniów klasy III A Publicznego Gminnego Gimnazjum do kopalni, nie tylko w celu przybliżenia działalności zakładu. Podczas spotkania uczniowie mogli uzyskać informacje na nurtujące ich pytania odnośnie wydobycia bazaltu oraz parku maszynowego. Oczywiście pracownicy kopalni, przedstawiając zasady bhp, chcieli uzmysłowić uczniom, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo własne i innych.
Dodatkowo wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali prezent - kask rowerowy, aby już od razu mogli teorię zamienić w czyn.


Lafarge Sulików kładzie nacisk na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas spędzania czasu wolnego, stąd też wcześniejsze działania ZSPiG i Lafarge - czyli realizacja programu „Bądź widoczny na drodze” oraz zakup elementów odblaskowych dla wszystkich uczniów ZSPiG Sulików. Podczas prezentowanych zajęć głównym celem było bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym.
Ponadto, w trosce o indywidualny rozwój dziecka i w celu uatrakcyjnienia zajęć sportowych w szkole, a jednocześnie poszerzenia oferty form spędzania czasu wolnego przez uczniów, Lafarge Sulików zakupił stół do gry w tenisa stołowego oraz materac gimnastyczny zeskokowy, który 13.05.2016r. został przekazany szkole.

 Źródło: ZSPiG w Sulikowie

« powrót