Dzisiaj jest czwartek, 1 czerwca 2023 r.
Imieniny obdchodzą: Jakub, Justyn, Konrad, Hortensja, Aniela, Gracja
Aktualności
Wysoka woda
Pogotowie przeciwpowodziowe odwołane
26.06.2013

W związku z zaniknięciem długotrwałych opadów deszczu i poprawą sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej, a także obniżeniem się poziomów wody we wszystkich rzekach, Starosta Powiatu Zgorzeleckiego odwołał pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu zgorzeleckiego.

więcej »
Wysoka woda
Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Powiatu Zgorzeleckiego
25.06.2013

W związku z niekorzystną sytuacją hydrologiczno - meteorologiczną, przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych na wodowskazach w dorzeczu Nysy Łużyckiej oraz prognozowanym przekroczeniem 3 stopnia aktywności powodziowej po stronie czeskiej na rzece Smedzie (Witka) od godziny 10 : 00 dnia 25 czerwca 2013 r.

więcej »
Via Regia
Ruszaj w drogę - drogę królewską
20.06.2013

W ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” i Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen pod tytułem “Via Regia: poznać Europę - od historii do przyszłości” uczestnicy siedmiu pieszych przejść każdego dnia pokonają ok. 25 kilometrów trasą dawnych dróg nawiązujących do Via Regia.

więcej »
Noc Kupały W Mikułowej
Noc Kupały w Mikułowej
19.06.2013

Raz w roku z okazji najdłuższego dnia obchodzona jest Noc Kupały - słowiańskie święto zakochanych zwane również Nocą Świętojańską lub Sobótką. 

więcej »
Info
Gmina Sulików podpisała umowę na wywóz odpadów komunalnych
19.06.2013

Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu będzie odbierał śmieci z terenu Gminy Sulików przez najbliższe 1,5 roku. Gmina Sulików jako trzecia w regionie jednostka samorządowa w pełni sfinalizowała przetarg „śmieciowy”. W dniu 11 czerwca br. w Urzędzie Gminy Sulików podpisano umowę w tej sprawie, która będzie obowiązywać od 1 lipca br.

więcej »
Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie zaprasza na \
Lipiec w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie
13.06.2013

Lipiec w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie

1- 5 lipca - Świat w Sulikowie, Sulików na Świecie. W godzinach 10-14 zajęcia z wolontariuszami z Indii,Tajlandii i Australii - nauka języka angielskiego, wirtualna podróż po kulturach świata, tradycje i zabawy z różnych zakątków naszego globu.

więcej »
Info
Ogłoszenie o konkursie
12.06.2013

Starosta Zgorzelecki ogłasza konkurs pod hasłem: „Nasza wieś - mamy się czym pochwalić! - edycja II”. Celem Konkursu jest kształtowanie świadomości obywatelskiej i kulturowej mieszkańców, pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej, pobudzanie aktywności gospodarczej, zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego przy uwzględnieniu potrzeb przyszłych pokoleń a także kształtowanie i utrzymanie ładu przestrzennego.

więcej »
Na Dzień Dziecka rodzice zagrali dzieciom
Na Dzień Dziecka rodzice zagrali dzieciom
10.06.2013

Nie lada zaangażowanie i zapał wykazali rodzice dzieci ze Studnisk Dolnych i Górnych przy organizacji tegorocznego Dnia Dziecka. Z okazji tego najważniejszego dla wszystkich dzieci dnia w roku, przygotowali przedstawienie pn. „Kopciuszek”.

więcej »
Podziękowania
Podziękowania
06.06.2013

W imieniu władz samorządowych Gminy Sulików składam gorące podziękowania za wyjątkowe zaangażowanie w niesienie pomocy osobom i rodzinom poszkodowanym wskutek podtopień jakie w ostatnim czasie dotknęły naszą gminę.

więcej »
Pomoc poszkodowanym
Pomoc poszkodowanym
04.06.2013

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych (03.06.13 r.) w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu miało miejsce spotkanie przedstawicieli samorządów gmin i miast z terenu powiatu zgorzeleckiego dotkniętych podtopieniami z Wicewojewodą Ewą Mańkowską. 

więcej »
Info
Aktualizacja sytuacji w Gminie Sulików na godz.16:00
03.06.2013

Na terenie Gminy Sulików woda opadła do bezpiecznego poziomu, sytuacja powoli się stabilizuje. Państwowa Straż Pożarna w Zgorzelcu kierująca działaniami w Sulikowie, wydała dyspozycję dla Ochotniczych Straży Pożarnych dotyczącą zakończenia działań w terenie oraz pozostawania w gotowości do ich ponownego podjęcia. 

więcej »
Info
Poszukiwany właściciel psa
23.05.2013

W dniu wczorajszym tj. 22.05.13 r. w okolicach Cmentarza Komunalnego w Sulikowie Straż Gminna znalazła porzuconego psa (zdjęcie w załączeniu). Czworonóg obecnie przebywa w Schronisku dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej. 

więcej »