Dzisiaj jest sobota, 10 grudnia 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Julia, Daniela, Bogdan, Bohdan, Judyta, Grzegorz
Aktualności
Nowa wiata przystankowa
Nowa wiata przystankowa
23.11.2011

W ramach zaplanowanych w budżecie gminy na 2011 rok środków finansowych przeznaczanych na drogownictwo Gmina Sulików zakupiła nową wiatę przystankową do Sołectwa Bierna.

więcej »
Plaga kradzieży studzienek kanalizacyjnych
Plaga kradzieży studzienek kanalizacyjnych
23.11.2011

Od przeszło kwartału na terenie powiatu zgorzeleckiego funkcjonariusze służb cywilnych - policji, straży miejskiej i gminnej odnotowali liczne przypadki kradzieży rusztów studzienek kanalizacyjnych i burzowych.

więcej »
Info
Św. Marcin w Zoo Gorlitz
14.11.2011

11 listopada, to wyjątkowa data. W Polsce obchodzimy Święto Niepodległości, w Niemczech nad Re-nem zaczyna się karnawał, a w szkołach niemieckich z utęsknieniem oczekiwane są uroczystości związane z Dniem Św. Marcina.

więcej »
Dolnoślaski finał streetballa w Sulikowie
Dolnośląski finał streetballa w Sulikowie
03.11.2011

W sobotę 29 października na hali sportowej w Sulikowie odbył się Dolnośląski Finał Streetbala Kobiet i Mężczyzn organizowany w ramach XII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. W finale zagrało po siedem drużyn w kategorii kobiet i mężczyzn - finalistów eliminacji strefowych.

więcej »
OSP
Nowy samochód dla OSP Miedziana
19.10.2011

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedzianej wzbogaciła się o samochód lekki ratowniczo-gaśniczy marki Ford Transit. Uroczyste przekazanie kluczyków miało miejsce w sobotę 15 października br. w miejscowości Miedziana-Łowin. 

więcej »
Testowy avatar
Podziękowania
12.10.2011

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich członków czterech Obwodowych Komisji Wyborczych z terenu Gminy Sulików, którzy brali udział w pracach związanych z przeprowadzeniem głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 9 października 2011 roku.

więcej »
Testowy avatar
Zaproszenie na seminarium
03.10.2011

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania- Partnerstwo Izerskie realizujące projekt LEADER w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 serdecznie zaprasza Stowarzyszenia, Fundacje, OSP, Przedstawicieli Samorządów, Sołectw i inne organizacje działające na obszarze Lokalnej Grupy Działania do udziału w seminarium wymiany doświadczeń oraz możliwości pozyskiwania środków dla rozwoju organizacji pozarządowych. 

więcej »
Podziękowania
Podziękowania
21.09.2011

Z okazji zakończenia kadencji 2007-2011 Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w imieniu mieszkańców Gminy Sulików chcę złożyć wyrazy wdzięczności za owocną współpracę i współuczestniczenie w życiu i problemach całej społeczności Gminy Sulików posłom na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej: Panu Romanowi Brodniakowi, Marzenie Machałek, Elżbiecie Zakrzewskiej oraz Elżbiecie Witek. 

więcej »
Sulikowskie Mistrzostwa Sołectw
Sulikowskie Mistrzostwa Sołectw
20.09.2011

Siedem drużyn wzięło udział w sobotniej rywalizacji Sulikowskich Mistrzostw Sołeckich Gminy Sulików, które odbyły się na boisku sportowym w Sulikowie.

więcej »
VI zlot rowerowy Trol
VI zlot rowerowy Trol
20.09.2011

Towarzystwo Rozwoju Lokalnego PERSPEKTYWA zaprasza do udziału w VI Zlocie Rowerowym TROL, który odbędzie się dnia 25 września 2011 roku pod hasłem „Szlakiem krzyży przydrożnych Gminy Sulików”. 

więcej »
Niezwykły gość w sulikowskim przedszkolu
Niezwykły gość w sulikowskim przedszkolu
14.09.2011

Grupa ponad 70 dzieci z Przedszkola Publicznego w Sulikowie 12 września br. uczestniczyła w spotkaniu z niezwykłym gościem Ronaldem Mc Donaldem, które zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie. 

więcej »
Dzień rodzicielstwa zastępczego
Dzień rodzicielstwa zastępczego
09.09.2011

W sobotę 3.09. br. w Zgorzelcu po raz trzeci świętowano Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. O godz. 10.00 za zgorzeleckim Centrum Sportowym zgromadziło się ponad 400 osób. Głównie rodzin zastępczych z całego powiatu zgorzeleckiego. 

więcej »
Info
Zawiadomienie Wójta Gminy Sulików
29.08.2011

Uprzejmie informuję mieszkańców Gminy Sulików, że istnieje możliwość skorzystania z programu dotyczącego dofinansowania do 70 % zakupu zestawów solarnych. 

więcej »