Dzisiaj jest piątek, 27 maja 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda
Aktualności
Stypendium
XIII edycja Programu Stypendiów Pomostowych na Dolnym Śląsku - rok akademicki 2015/2016
13.07.2015

Stypendia pomostowe skierowane są do uzdolnionych maturzystów, którzy po raz pierwszy podeszli i zdali egzamin maturalny w roku 2015, mieszkają w małych miejscowościach Dolnego Śląska (poniżej 20 tys. mieszkańców) oraz dostali się na I rok studiów dziennych magisterskich realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym, w polskich państwowych uczelniach mających uprawnienia do nadawania tytułu naukowego magistra. 

więcej »
Info
Dofinansowanie kosztów kształcenia młodocianych pracowników
08.07.2015

Pracodawcy, którzy zawarli umowę o pracę z młodocianymi pracownikami w celu przygotowania zawodowego, po zakończeniu nauki zawodu lub przyuczeniu do wykonywania określonej pracy i zdaniu przez młodocianego egzaminu, mogą otrzymać pomoc w formie dofinansowania kosztów kształcenia młodocianych pracowników.

więcej »
Festyn w Radzimowie
Festyn w Radzimowie
01.07.2015

W sobotnie popołudnie 27 czerwca br. przy świetlicy wiejskiej w Radzimowie Górnym mieszkańcy Radzimowa Dolnego i Górnego bawili się na festynie zorganizowanym przez Rady Sołeckie.

więcej »
Rajd rowerowy
Rajd rowerowy
01.07.2015

Sołtys oraz Rada Sołecka wsi Sulików zapraszają wszystkich na rajd rowerowy.

więcej »
Kurs pierwszej pomocy
Warsztaty z pierwszej pomocy
30.06.2015

Ochotnicza Straż Pożarna w Studniskach Dolnych serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców sołectwa Studniska Dolne i Studniska Górne na warsztaty szkoleniowe z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej.

więcej »
Festyn Rodzinny w Studniskach
Festyn rodzinny w Studniskach
26.06.2015

Lokalną tradycją Studnisk Górnych stało się „Rodzinne powitanie lata”. Festyn z tej okazji odbył się 20 czerwca, a jego organizatorami byli: sołtys Pan Ryszard Kurasiewicz wraz z Radą Sołecką oraz radny Rady Gminy Pan Marek Biliński. 

więcej »
Rajd
KJS Noc Świętojańska 2015
18.06.2015

Automobilklub Zagłębie Turoszowskie w Zgorzelcu zaprasza na kolejną, trzecią imprezę samochodową stanowiącą III Rundę Dolnośląskich Mistrzostw Okręgu i III Eliminację Mistrzostw Zgorzelca tj.: Konkursowa Jazda Samochodem KJS NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 2015, która odbędzie się w dniach 20-21.06.2015 roku.

 

więcej »
PSOR
System Zbiórki Odbioru Opakowań PSOR
12.06.2015

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin (PSOR) skupia producentów i importerów środków ochrony roślin, w ramach którego zbierane są puste opakowania po środkach ochrony roślin oraz innych środkach niebezpiecznych wykorzystywanych w rolnictwie.

więcej »
Kolonie
Dzień Dziecka w Gminie Sulików
09.06.2015

Jak co roku w gminie Sulików "Dzień Dziecka" to święto szczególne. Z tej okazji w wielu miejscowościach w gminie sołtysi, radni i rady sołeckie zorganizowały liczne atrakcje dla najmłodszych.

więcej »